X


Ünlü Girişimci Açıklama Yaptı, Popüler Coin Arttı!

Ünlü girişimci son zamanların popüler coin’i ile ilgili açıklamalar yaptı ve ardından bahsi geçen coin yükselişe geçti.
20:12
19 Temmuz 2020

SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk son zamanlarda yeniden Dogecoin’den bahsetmeye başladı. 18 Temmuz’da Musk yaptığı açıklamalarla üst üste iki gün Dogecoin’den (DOGE) bahsetmiş oldu.

Elon Musk ve DOGE

Musk, Twitter üzerinden yaptığı son açıklamalarda dalgın bir ruh hali içindeki kendi resmini ekleyen ünlü girişimci şaka yollu olarak şu soruyu yöneltti: “Dogecoin gerçekten geçerli bir para birimi mi?”

Musk’ın bu sorusu Twitter üzerinden binlerce yorum ve beğeni aldı. Ancak görünüşe göre Musk şakayı çok fazla uzatmak istemedi ve tweet’i kaldırdı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Öte yandan Musk 17 Temmuz’da da DOGE ile ilgili bir gönderide, kum fırtınası içindeki Dogecoin standardının küresel finansal sisteme doğru ilerlediği resmini paylaşmıştı. Açıkça bir şaka olsa da, Bitcoin topluluğundaki birçok kişi bunu Musk’ın lider kripto para birimi hakkında sanılandan daha bilgili olabileceğinin bir işareti olarak yorumladı.

Bunların yanında TikTok’ta paylaşılan bir video ile de DOGE geçtiğimiz günlerde adından bahsettirmişti. Bahsi geçen videoda bir kullanıcı Dogecoin’den bahsediyor ve fiyatının artması halinde çok büyük getiri sağlayacağından bahsediyordu.

Elon Etkisi

Musk’ın DOGE hakkında yaptığı açıklamaların, fiyat üzerinde etkili olduğunu görebiliyoruz. Fiyat grafiklerine bakıldığında DOGE’nin Musk’ın tweet’inin ardından %20 oranda arttığını rahatlıkla dile getirebiliriz. Ayrıca Musk’ın her tweet’inin ardından DOGE’nin benzer fiyat hareketleri sergilemesi de dikkatleri çekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar