reklamı kapat

Ünlü Finansal Veri Platformu Kripto Para Hizmetlerine Başladı

Finansal veri platformu TradingView kripto paraları platformuna ekledi.
5 Mart 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Finansal piyasalarla ilgili veriler ve analizler paylaşan ABD merkezli platform TradingView kripto paraları hizmetlerine ekledi. Gelişimine tüm hızıyla devam eden kripto para piyasası her geçen gün mevcut dünya düzenine daha fazla entegre oluyor. Tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılan mali veri platformu TradingView tarafından atılan bu adım son cümleyi destekliyor.

Kriptoların Olgunlaşması

Kripto para borsası Huobi tarafından 4 Mart Pazartesi günü yapılan açıklamada, TradingView platformuna “HB10” indeksinin eklendiği kullanıcılarla paylaşılıyor. Yapılan açıklamada dijital varlık sektörünün “istikrarlı bir olgunluk” sergilediği belirtiliyor. Kripto para indeksi bundan böyle TradingView üzerinden görüntülenebilecek.

Huobi borsası 2018 yılının Mayıs ayında HB10 indeksini başlatmıştı. Borsa bu hamleyle platformunda Tether (USDT) ile en çok işleme alınan popüler kripto paraları izleme olanağı sunmaya başladı. Söz konusu fiyat indeksinin dünyadaki birçok platformda kullanıldığı biliniyor.


Kripto Para Benimsenmesi

Dünyanın hemen her yerinden çok sayıda kullanıcıya ulaşan finansal veri platformu TradingView tarafından atılan bu adım, kripto para benimsenmesinin devam ettiğini gösteriyor. 2018 yılı boyunca devam eden ve birçok kişiden sert eleştirilerin gelmesine neden olan ayı piyasasında dahi kripto paraların benimsenme süreci devam etti. Piyasadaki mevcut trendin tersine dönmesi bu süreci daha önce hiç yaşanmadığı kadar hızlı bir şekilde devam ettirebilir. Bu da ekosistemin gelişmesine, fiyatların yükselmesine ve kripto paraların kullanım alanlarının artmasına neden olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.