X


Ünlü CEO, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Polkadot (DOT) Tahminini Açıkladı

Jesse Powell, BTC, DOT ve ETH tahminlerini açıkladı.
19:20
31 Mart 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle bugün oldukça karmaşık sinyaller verdi ve sert düşüşten sonra hemen toparlandı. BTC fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 59.238 dolardan işlem görüyor ve 24 saat içerisinde %1 yükseliş kaydetti.

Bitcoin İçin Fiyat Tahmini Yapmak “Doğru” Olmaz

Bitcoin’in gün içerisindeki düşüşünden ve yükselişinden en az etkilenen ise her kripto para birimi düşerken %3 yükselip 306 dolara kadar ulaşan Binance Coin (BNB) oldu. Binance borsasının ABD’deki en büyük rakiplerinden birisi olan Kraken’in CEO’su ise BNB’ye değinmese de BTC, ETH ve DOT ile ilgili yorumları ile kesinlikle dikkat çekti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kraken’in CEO’su Jesse Powell, ilk olarak lider kripto para birimi Bitcoin hakkında konuştu. BTC için ABD doları bazlı bir tahminde bulunmanın makul olmadığını ifade eden Powell, bunu ancak araçlarla veya farklı emtialarla ölçmenin mümkün olduğunu düşünüyor. Powell’a göre şu an 1 BTC karşılığında Tesla Model 3 alınabiliyorken bundan kısa süre sonra 1 BTC ile Lamborghini veya Bugatti marka araç alınabilecek.

ETH Fiyatı 2.000 Dolar Üzerini Görecek

Powell, Ethereum için ise bundan farklı bir açıklamada bulundu. Ethereum fiyatının 2021 yılının sonuna kadar 2.000 doların üzerine çıkacağını düşündüğünü belirten Powell, NFT sektörünün bu büyümenin temel taşı olacağını ifade etti. DeFi sektörü geçtiğimiz yıl ETH’ye nasıl yükseliş sağladıysa ünlü CEO’ya göre NFT’ler bu yıl söz konusu yükselişi getirecek.

ETH fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.820 dolardan işlem görüyor ve Powell’a göre ETH 2.0’nin gelmesi ile bu fiyat seviyeleri bir daha görülemeyebilir.

Polkadot, Büyümeye Devam Ediyor

Powell, Ethereum’un rakibi olarak görülen Polkadot hakkında da bir yorumda bulundu. Polkadot’un ETH ile çok fazla benzerliğe sahip olduğunu vurgulayan tecrübeli analist, bu ağda başka kripto paraların da piyasaya sürüleceğini ve ilginin artacağını düşünüyor.

Powell’a göre ETH ağındaki birçok uygulama yakında Polkadot ağına geçiş yapacak. Polkadot özellikle bu sene inanılmaz bir yükseliş yakaladı ve 5 dolar gibi bir fiyattan 40 dolar gibi bir fiyata yükseldi. Tabii ki ağın kullanımı ve ağdaki uygulamalar da ciddi bir artış kaydetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

    Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.