X


Ünlü Bitcoin Boğası Novogratz’ın Şirketi Ayı Sezonunda Ne Kadar Kaybetti?

Galaxy Digital büyük değer kaybı yaşadı.
10:00
29 Kasım 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bloomberg’in haberine göre Mike Novogratz’ın kripto para alım-satımı yapan şirketi 2018’in son çeyreğinde 41 milyon dolar zarar etti.

Bitcoin fiyatı 5 bin doların altına bu yıl içerisinde ilk defa düşmesinin ardından perakende ticaret yapanlar ve kurumsal yatırımcılar büyük düşüşün acısını hissetmeye başladılar. Bloomberg raporları Galaxy’nin şu anda 91 milyon dolar değerinde olduğunu gösteriyor. Galaxy’nin dijital varlıklarının maliyetinin 173 milyon dolar olduğu göz önünde bulundurulursa şirketin %47 değer kaybettiği söylenebilir. Galaxy Digital Holdings belgelerine göre ise 3. çeyrekte realize olan ya da olmayan holding kaybının 41 milyon dolar olduğu görülüyor.

Galaxy Digital kayıplarının Ether, Bitcoin ve XRP olduğu belirtiliyor. Galaxy Holding’in bir kısmı halka arz edildiği için finansal açıklamalarının yapılması gerekiyor. Galaxy Digital hem ayı sezonunun etkilerinden hem de arbitraj fırsatlarındaki rekabetten dolayı kayıp yaşadığını açıkladı. Ayrıca güçlenmeye çalıştıklarını, kripto para piyasasındaki hacim sıkıntılarının da baş ağrıttığı belirtildi. Kripto para piyasasına güven devam etse bile Galaxy Digital hisseleri bu ay içerisinde %55 değer kaybetti.

Goldman Sachs’ın eski ortaklarından Novogratz bu yıl içerisinde birçok kez boğa tahmininde bulunmuştu. Kripto paraların ortaya çıkmasında önce kurulan Galaxy Digital kendini kripto para ve kurumsal dünya arasındaki köprü olarak tanımlıyor. Galaxy hisseleri Toronto borsasında işlem görüyor. Eylül ayında Novogratz BTC fiyatı 6400 dolara ulaştığında düşüşün sonuna gelindiğini ve boğaların piyasayı hakimiyeti altına alacağını belirten bir paylaşımda bulunmuştu.

Kaynak: Cryptoglobe

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar