X


Ünlü Analistin Uyarısı Doğru Çıktı: Bitcoin (BTC) ve Altcoinlerin Fiyat Düşüşü Geçici Olabilir!

Young Ju'nun Bitcoin (BTC) tahmini yine gerçekleşti!
11:46
11 Ocak 2021

Kripto para piyasasının hiç bitmeyecekmiş gibi gözüken yükselişi dün gece sert bir darbe aldı ve düzeltme yaşandı. Bu düşüş yaşanmadan önce yaptığı analiz ve tahminleri ile yatırımcıları uyaran ünlü CEO ve analist Ki Young Ju ise yine haklı çıktı. Ki Young Ju düşüş yaşanmadan kısa bir süre önce Bitcoin madencilerinin sert satışlar yaptığını vurgulayarak yakında düşüş gelebileceğini vurgulamıştı.

Bitcoin Fiyatı Sert Çakıldı

Analistin tahmini doğru çıktı ve söz konusu verinin paylaşılmasından yaklaşık 10 saat sonra Bitcoin fiyatında insanları hayrete düşüren bir düşüş yaşandı. BTC/USD paritesi 40.000 dolar seviyesinden 33.000 dolar seviyesine kadar çekilerek birçok yatırımcının likidasyon yaşamasına yol açtı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Ki Young Ju, madencilerin Aralık 2020 tarihinden beri BTC sattıklarını ancak o tarihlerdeki alış gücünden dolayı düzeltmenin çok küçük olduğunu belirtti. Analist bundan 19 saat önce short pozisyon açtığını ancak bunu kapattığını belirtse de söz konusu düşüş bundan sadece birkaç saat sonra gerçekleşti ve Bitcoin çakıldı. Düşüş tahmininde yanılmayan ancak zamanlama hatası yapan Ki Young Ju, şimdi ise yatırımcılara sevindirici bir haber verdi.

Ünlü CEO: Düzeltme Bitti

Crypto Quant CEO’su Young Ju, Bitcoin fiyatındaki düzeltmenin bitmiş olabileceğini ifade etti. Bitcoin fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla son 1 saat içerisinde %7 yükseliş elde etti ve birçok altcoin bunu izledi. Bitcoin fiyatının 35.000 dolara kadar gerilemesi aslında altcoin yatırımcılarının beklediği bir gelişmeydi. Buna rağmen düşüşün şiddeti ve hızı BTC yatırımcıları da dahil neredeyse piyasadaki herkesi paniğe sürükledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar