X


Ünlü Analist Uyardı: “Birçok Yatırımcı Bu Kripto Paranın Yükselişini Kaçıracak”

Ünlü analist, Ethereum'a dikkat çekti.
19:21
15 Mayıs 2021

Kripto para sektöründeki hareketlilik son hızıyla devam ediyor. Elon Musk, Vitalik Buterin ve Dogecoin (DOGE) fırtınasının yavaşlaması ile beraber piyasa eski dinamiklerine dönmeye başladı.

Kripto Para Piyasasındaki Ralli Sürecek mi?

Son 24 saat içerisinde kripto para piyasasının yaşadığı gelişmelere bakıldığında ise yeniden düşüşün baskın gelmeye başladığı görülüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri %1,3 düşüş yaşarken Bitcoin (BTC) %3,8’lik kayıp ile buna önderlik ediyor.

Bitcoin’in düşüşünden genellikle çok daha kötü etkilenen Ethereum (ETH) fiyatının ise sadece %1,4 düşüş yaşayarak daha dirençli çıktığı görülebilmekte. Bu durum ETH ve BTC arasındaki korelasyonun da ciddi anlamda azaldığını gösteriyor. Bundan daha önemli bir gelişmeyi ise ünlü kripto para analisti Benjamin Cowen aktardı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

ETH, Hiç Olmadığı Kadar Bullish

Cowen, yayınladığı son videosunda Ethereum fiyatının mevcut yükselişinin aslında fragman olduğunu ifade etti. ETH/BTC paritesinin hala inanılmaz “bullish” durduğunu ifade eden analist, bir noktada düzeltme geleceğini ancak ETH’nin rallisinin efsanevi olacağını kaydetti. Analiste göre düzeltmenin yaratacağı korku ise birçok analistin ETH yükselişini kaçırmasına yol açacak.

ETH fiyatının 1.000 dolara ulaştığı tarihten beri insanların düzeltme beklentisi içerisinde olduğunu belirten analist, ETH kısa sürede 900 dolara bile düşse rallinin çok daha şaşalı olacağı görüşünde. Yatırımcılara “Ethereum tsunamisini kaçırmayın” mesajı veren analist, konu hakkında şunları ifade etti:

“Birçok yatırımcı Ethereum’un yükselişini kaçıracak. Aslında Ethereum tsunamisine güç veren temel faktör insanların yakında ciddi bir düzeltme yaşanacağına inanması. Bu da insanlar düşüş beklerken yükselmeye devam edilmesini sağlıyor. Özellikle yatırımcılar ellerindeki ETH’leri başka altcoinler için sattıkça fiyat yükselişini sürdürüyor.

Ethereum için yükselişi beklemeniz gerekiyor. Ethereum tsunamisi ise resmen geliyor.”

Ethereum İçin Hedef 10.000 Dolar

Ethereum fiyatı kısa süre önce 4.350 dolara kadar ulaşarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Yaşanan son olaylar sonrasında ise ETH’nin 3.800 dolar bandına yeniden çekildiği görülebilmekte. ETH fiyatı için kritik 4.000 dolar direncinin yeniden kırılması ise psikolojik direnç olarak görülen 10.000 dolara gidişatı beraberinde getirebilir.

Özellikle Ethereum’un en büyük güncellemelerinden birisi olarak görülen EIP-1559, her şeyi değiştirip tsunaminin kaynağı olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar