X


Ünlü Analist, Cardano (ADA), Dogecoin (DOGE) ve Litecoin (LTC) İçin Kritik Noktaları Açıkladı

Scott Melker, kripto para analizini yayınladı.
08:21
29 Nisan 2021

Kripto para sektörü 3-4 gün süren çalkantılı gidişattan sonra yatay seyretmeye devam ediyor. Yatay seyir esnasında en çok dikkat çeken kripto para ise sert yükselip sert düşen Dogecoin (DOGE) oldu. Ünlü bir analist ise DOGE’a ek olarak Litecoin ve Cardano için de kritik seviyeleri açıkladı.

Cardano Rekora Gidebilir

Kripto para analisti Scott Melker (The Wolf of All Streets), YouTube üzerinden yaptığı açıklamada Cardano’nun şu an için 1,50 dolar ila 0,98 dolar seviyeleri arasında gidip geldiğini belirtti. Cardano‘nun konsolidasyondan kurtulma şansının yaklaştığını ifade eden analist, 1,24 dolar seviyesinin üzerine çıkılması durumunda yükselişin geleceğinin altını çizdi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Melker, yükseliş beklentisi devam ettiği sürece 1,20 dolardan ADA alınabileceğini ve bunun ciddi bir destek olduğunu belirtti. Ünlü analiste göre 1,20 dolar direnci kırılırsa hedef 1,50 dolar olacaktır. Melker, 2,20 dolarlık rekora ulaşmanın ise mümkün olduğunu belirtti.

DOGE, 0,45 Dolar Direncini Zorlayacak

Kısa süre önce Elon Musk etkisi ile ciddi bir yükseliş elde eden Dogecoin de Melker’ın radarına takıldı. Melker, DOGE’un karşısında güçlü bir destek bulunduğunu ifade etti ve bunun için konsolidasyon yaşanması gerektiğine işaret etti.

DOGE için 0,28 dolar direncinin kırılması ile beraber hedefin 0,45 dolar olduğunu vurgulayan analist, 0,45 dolar sonrası bunun önünün açık olduğunu da düşünmekte. DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,32 dolar seviyesinden işlem görmekte.

Litecoin İçin Konsolidasyon Vakti

Popüler kripto para analisti son olarak ise Litecoin (LTC) grafiğini inceledi. Litecoin’in alçalan kanal formasyonunda olduğunu belirten analist, kırılma ile 370 dolar seviyesinin hedeflendiğini belirtti. 250 doların önemli destek olduğu görülürken Litecoin’in burayı kaybetmesinin de zor olduğuna değinen analist, LTC’nin asında Bitcoin ile de bağlantılı olduğunu vurguladı.

Analiste göre Litecoin’in yükselişi için Bitcoin (BTC) fiyatının da 56.000 dolar direncinin üzerine çıkması gerekiyor. BTC fiyatı kısa süre önce 50.000 dolara sert bir düşüş yaşadı ve analist bu düşüşün aslında konsolidasyon olduğunu düşünüyor. Melker’ın ifadesine göre Bitcoin fiyatı 56.000 doları kırdıktan sonra yeniden 60.000 dolar seviyeleri görülebilir.

BTC bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 54.420 dolardan işlem görmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar