Ünlü Analist, Avalanche Beklentisini Aktardı: AVAX Fiyat Yorumları

AVAX yorum ve beklentileri.
21:51
14 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Circle, blok zincirinde daha fazla dApp başlatmak adına Avalanche‘da USD Coin’i (USDC) piyasaya sürdü. Avalanche fiyatı konusunda iyimser olan uzmanlar, popüler kripto para için önemli bir hedef belirledi.

Avalanche Ekosistemi Büyüyor

DeFi ekosisteminin Avalanche üzerindeki toplam değeri (TVL), son beri ayda 30 kattan fazla arttı. Circle’ın stablecoin’ini piyasaya sürmesi, firmanın DeFi ekosistemindeki baskını işaret ediyor. USDC’nin Avalanche blok zincirine gelişi, diğer dApp’lerin projelerini ekosistemde başlatmasını kazançlı hale getiriyor.

Analistler Avalanche fiyat konusunda umutlu konuştu. Uzmanlara göre AVAX, %10’luk bir yukarı yükseliş hareketinin eşiğinde bulunuyor. Kilitlenen toplam değer, DeFi uygulamalarının piyasa değerine benzer şekilde Avalanche blok zincirindeki dApp’ler için Ağustos 2021’den bu yana otuz kattan fazla artış kaydetti.

Circle’ın USDC’si Artık Avalanche Blok Zincirinde

USDC, kripto ekosistemindeki stablecoin arzının üçte birini oluşturuyor ve benimsenmeye önemli ölçüde katkı sağlıyor. Popüler stablecoin, Tether için önemli bir rakip olarak ortaya çıktı. Fiat para birimi destekli stablecoin’ler, ağın zincir üzerindeki aktivitesinde ani bir artışı tetikleyebilir ve geliştiricileri projelerini Avalanche blok zincirinde inşa etmeye yönlendirebilir.

Avalanche, Ethereum akıllı sözleşmeleriyle uyumludur. Bu nedenle USDC, C-Chain’de mevcuttur. Sözleşme zinciri, Ethereum uyumlu akıllı sözleşmelerin oluşturulmasını sağlar. Circle’ın stablecoin’i bu sayede artık çok sayıda ağda mevcut konumda yer alacak.

USDC, Avalanche’a ek olarak Solana, Tron, Stellar ve Hedera’da mevcuttur. USDC’nin Avalanche’e gelişi, token’da bir boğa koşusunu tetikleyebilir. Analistler Avalanche fiyatı konusunda iyimserler ve token’ın sonraki iki fibo seviye hedefi olarak 91 dolar ve 142 dolar öngördü.

Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe, Avalanche’ın yükseliş trendini sürdürmesini beklerken yukarıdaki fiyat hedeflerini sıraladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar