reklamı kapat

Uniswap’ın Rakibine Büyük Destek: UNI’nin Sonu Geldi Mi?

CoFiX kripto para borsası, Uniswap'ı zorlayacak mı?
22:11
7 Ekim 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, Huobi ve yatırım firması Dragonfly Capital, yeni bir merkeziyetsiz kripto para borsası CofiX’e 500.000 dolar gibi önemli bir yatırım yaptı. Mart ayında Çin merkezli bir ekip tarafından kurulan kripto para borsası, bir süre Uniswap tarafından ezilse de şu an ibre onun lehine dönmüş gibi gözüküyor.

CofiX kripto para borsasının da aynı Uniswap gibi merkeziyetsiz kripto para alım satım, merkeziyetsiz kredi ve sentetik türev ürünlerin alım satımına aracılık ettiği görülüyor. Önümüzdeki Cuma gününde tam anlamıyla piyasaya giriş yapacak olan CoFiX’in Uniswap’a göre daha avantajlı olduğu görülüyor.

CoFiX, Uniswap’ın İşini Zorlaştırabilir

Uniswap kripto para borsasının Eylül ayındaki toplam ticari hacminin Coinbase kripto para borsasını geçtiği görülmüştü. Bu gelişme daha önce kripto para tarihinde görülmemişti ve Uniswap’ın rakibi olan CoFiX’e Coinbase tarafından yüklü yatırım yapılması da buna yönelik bir adım gibi gözüküyor.

Uniswap kripto para borsası özellikle SushiSwap tarafından ortaya konulan rekabet sonrasında önemli adımlar atmıştı. 16 Eylül tarihinde kendi kripto para birimi UNI’yi piyasaya süren Uniswap, bütün gözleri üzerine çekti ve parladığı gibi söndü. UNI fiyatı 9 dolara kadar çıktıktan sonra yeniden 2 dolara geriledi ve şu an birçok yatırımcının zarar ettiği biliniyor.
Şimdi  de Uniswap kripto para borsasının yeni rakibi CoFiX yüzünden ciddi bir hacim kaybı yaşayacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.