reklamı kapat

Üçüncü Çeyrekte de Kazanan Bitcoin

Yaşadığı düşüşlere rağmen 2019’un üçüncü çeyreğinde de en iyi performansı sergileyen varlık Bitcoin oldu.
12:00
9 Ekim 2019

Bitcoinist’in haberine göre Eylül ayında yaşanan düşüşlere rağmen lider kripto para birimi Bitcoin, 2019’un üçüncü çeyreğinde en iyi performans sergileyen varlık oldu.

Tartışmasız Kazanan

Coinmarketcap verilerine göre 1 Ocak’ta Bitcoin 3.746 dolardan işlem görüyordu. Şu anda ise Bitcoin yaklaşık olarak 8.200 dolar seviyesinde işlem görüyor. Bu da Bitcoin’in yaklaşık olarak  %119’luk artışla en iyi performansı sergileyen varlık olduğunu gösteriyor.

Bununla beraber Bitcoin Haziran ayı sonunda neredeyse 14.000 dolara kadar ulaştı. Ancak sonrasında lider kripto para birimi düşüşe geçti ve nihayetinde geçtiğimiz Kasım ayından sonra en kötü dört haftalık performansı sergiledi. Buna rağmen Bitcoin, kripto para alanındaki hakimiyetini sürdürüyor ve ticari şirketlerden, emtialarda ve diğer varlıklardan daha fazla kazandırıyor.

Öte yandan uzun zamandır beklenen altcoin sezonu hala başlamadığı ve Blockchain odaklı varlık yönetim firması Arca’da yatırım sorumlusu olan Jeff Dorman’ın dile getirdiği gibi belki de hiç başlamayacağı için Bitcoin’in kripto para alanındaki hakimiyeti devam ediyor.

Diğer Büyük Varlıklar

Bitcoin ile sürekli karşılaştırılan bir varlık olan altına bakıldığı zaman %16 getiri sağladığını görüyoruz. Analistlere göre altın Brexit’ten, Çin-Amerika ticaret savaşından ve jeopolitik gerilimlerden faydalanarak böyle bir performans sergiledi. Eğer bu olaylar yaşanmasaydı bu performans bile sergilenmeyebilirdi.

Bunun yanında nikel, %63’lü kazançla en iyi performansı sergileyen emtia olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca S&P 500 endeksi de yılbaşından bu yana %20’den fazla artarak iyi performans sergileyen varlıklar arasında yer aldı.

Ancak tüm bunlar bile bu varlıkların Bitcoin ile rekabet etmesine yetmedi ve BTC açık ara farkla üçüncü çeyreğin de en iyi performans sergileyen varlığı oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun