reklamı kapat

Tyler Winklevoss, XRP “Trollerini” Eleştirdi

Tyler Winklevoss, XRP kullanıcısını eleştirdi.
21:00
5 Mayıs 2020

ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Gemini’nin CEO’su ve milyarder kripto para ikizlerinden birisi konumundaki Tyler Winklevoss, Twitter üzerinde yaşanan bir tartışma sonrasında XRP ordusunun “gerçekten aptal troller” olduklarını belirtti ve ciddi anlamda tepki çekti.

Aslında olay Gemini kripto para borsasının toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi Ripple‘ı (XRP) listelemeyi reddetmesi ile başladı. Bilindiği üzere ABD üzerindeki kripto para borsaları XRP’nin yaşadığı yasal sıkıntılar ve belirsizlikler yüzünden bunu listeleyip listelememe konusunda kararsız.

XRP Menkul Kıymet İlan Edilme Riski Taşıyor

Coinbase kripto para borsası bile çok uzun bir süreden sonra XRP’yi listelemiş ve büyük bir adım atmıştı. Gemini’nin ise hala XRP’yi listelemediği ve bir süre daha listelemeyeceği biliniyor. Galgitron isimli bir kullanıcının Twitter üzerinden Gemini’nin XRP’yi listelememesini ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonu‘nu (SEC) etiketleyerek şikayet etmesi, Tyler Winklevoss’un tepkisini çekti.

Winklevoss, “salak XRP trollü” olarak tanımladığı kişinin SEC’i etiketleyerek aslında XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu kabul ettiğini gösterdiğini belirtti. Şu an için Ripple’a açılan bu tip iki tane dava var ve XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi kesinlikle hem firmanın hem de kripto paranın ciddi anlamda zarar etmesi ile sonuçlanabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.