X


Twitter CEO’su Duyurdu! Square ve Yeni Kripto Projesinin Detayları!

Twitter CEO'su Jack Dorsey yeni kripto projesini duyurdu.
23:38
15 Temmuz 2021

Jack Dorsey tarafından yönetilen Square yeni bir projeye başlıyor. Açık kaynaklı ve merkezsiz şekilde yürüyecek projenin katılımcıları da belli oldu. Şirketin kripto para ekosistemini geliştirmek için attı bu adım 21 Temmuz The Bitcoin Word etkinliğinden önce duyuruldu.

Square ve Ortakları Merkezsiz Finans Hizmetleri Verecek

Cash App, Seller ve Tidal ortaklığında geliştirilecek projede odak nokta Bitcoin olacak. Merkezi olmayan finans hizmetleri verecek proje tamamen açık kaynaklı ve merkezsiz olacak. Oluşturulacak platformun geliştirilme süreci dahil her şey halka açık olacak. Yani GitHub üzerinden projenin kaynak kodlarına erişilebilecek. Şirketin Lightning Geliştirme Kiti ( LDK ) projede aktif kullanılıyor olacak.

Mike Brock tarafından yönetilecek geliştirme ekibi yakın zamanda GitHub adreslerini duyuracak. Square projede ortak olacak ancak ciddi bir etkisi bulunmayacak. Yani finansman destekçisi olacak diyebiliriz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tamamen açık kaynaklı olacak proje için “merkezsiz” ifadesi kullanılıyor. Jack Dorsey projeyi nasıl merkezsiz hale getirecek henüz bilinmiyor. Jack tarafından biraz önce yapılan açıklamada proje için ayrı bir Twitter hesabı ve GitHub profili oluşturulacağından bahsediliyor. Buradan gelişmeler sık sık toplulukla paylaşılacak.

Square ve Jack Dorsey

Tam anlamıyla bir Bitcoin fanatiği olan Jack bu alanda ciddi çalışmalar yapıyor. Önümüzdeki hafta yapılacak olan The Bitcoin Word etkinliği de Square ve Jack Dorsey öncülüğünde yapılıyor. Miami 202 etkinliğinde Bitcoin geliştiricisi olmak istediğini söyleyen Dorsey buna ihtiyaç olması halinde Twitter ve Square yönetimlerinden ayrılabileceğini bile ifade etmişti.

Elon Musk spekülasyonlarıyla başa çıkmak ve Bitcoin’i baskıdan kurtarmak için Tesla CEO’sunu The Bitcoin Word etkinliğine davet eden Dorsey olumlu yanıt aldı. Önümüzdeki hafta etkinlikle Elon Musk ile tartışacak Dorsey’i zor günler bekliyor. Eğer Musk ikna edilebilirse Tesla yeniden Bitcoin ödemelerini başlatabilir ve fiyat için tetikleyici güç hale gelen Musk yeniden fiyatı yukarı atabilir.

Ledger’e rakip kripto cüzdanından sonra Sqaure’in merkezsiz kripto finans işine giriyor olması ilerleyen süreçte çok daha fazla projenin bu firma üzerinden hayata geçirilebileceği sinyalini veriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar