f TRON (TRX) Fiyatı Nereye Kadar Düşecek? Justin Sun'ın Altın Yumurtasına Ne Oldu? › COINTURK

TRON (TRX) Fiyatı Nereye Kadar Düşecek? Justin Sun’ın Altın Yumurtasına Ne Oldu?

Özet

  • TRON (TRX), Ağustos ayındaki kayıpların ardından Bitcoin hareketine bağlı olarak bir miktar toparlandı.

  • Teknik analiz, TRX'in 0,076 doların altına düştüğünü ve düşüş eğilimine girdiğini gösteriyor.

  • TRON'un (TRX) fiyat hareketi ve teknik göstergeleri, yakın vadede düşüş olasılığını işaret ediyor.

  • Piyasaya etkisi: Negatif
13:40
5 Eylül 2023

TRON (TRX), 17 Ağustos’taki kayıpların ardından hızlı bir toparlanma gösteren büyük hacimli altcoin’lerden birisi oldu. TRX, 24 Ağustos’a kadar %8,4’lük bir sıçrama yaşadı ve o zamandan bu yana bir direnç bölgesi içinde işlem görüyor.

İçerik Rehberi

TRON Coin Yorum

TRX Coin’de yaşanan bu durum bir alım satım fırsatı sunsa da, alım satım olasılığı Bitcoin‘in (BTC) fiyat hareketinden büyük ölçüde etkilenebilir. Geçen hafta BTC için olumlu Grayscale haberlerinden gelen pompa tamamen geri çekildi ve bu da piyasa duyarlılığının düşüş eğiliminde olduğunu gösterdi.

4 saatlik grafikte, TRX’in piyasa yapısı 30 Ağustos’ta 0,0761 doların altına düştükten sonra düşüş eğilimine girdiğini yatırımcılara yansıttı. 0,076 dolar ile 0,092 dolar aralığındaki kırmızı kutu haftalık grafikteki düşüş eğilimini temsil etmeye devam ederken, 0,08 doların altındaki bölge daha yüksek bir zaman dilimindeki yükseliş bölgesi olarak kripto para takipçilerinin dikkatini çekiyordu.

Yeşil kutular, günlük grafikte 0,076 dolar direnç ve 0,07 dolar destek bölgesi olmak üzere ilgi alanlarını temsil etmekte. Bunlar, yatırımcıların önümüzdeki günlerde dikkat edebilecekleri seviyeler olarak düşünülebilir. Düşüş eğilimindeki piyasa yapısıyla TRX’in yakında fiyatında bir düşüşün başlaması da muhtemel olabilir.

RSI nötr 50 seviyesindeydi ve son birkaç gündür momentum eksikliği olduğunu gösteriyordu. OBV, 24 Ağustos’tan bu yana düşüş eğilimi gösterirken, fiyat 0,076 dolar bölgesinde kaldı. Bu durum, yatırımcıların grafiklerde TRX için kayıpları öngörebileceğini gösterdi.

TRON Coin Geleceği

Ağustos aynın ardından ise 1 Eylül’den sonra spot CVD daha da yükseldi. Fonlama oranı son iki günde pozitifti ancak pek de güçlü görünmedi. Bu arada, Açık Faiz nispeten yatay seyrederek spekülatörlerin inanç eksikliğini de göstermiş oldu.

Coinalyze’den alınan veriler, kısa vadeli alım baskısına rağmen duyarlılığın boğalar lehine olmadığını da gösterdi. Fiyat hareketi bir düşüşün muhtemel olduğuna işaret etti ve açığa satış yapanların 0,0718 dolar ile yerel düşük seviyeleri hedefleyebileceğine dikkat çekti.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI