reklamı kapat

Tron Kurucusu Yatırımcıları Yanlış Yönlendirdi

Justin Sun Baidu ile tam anlamıyla bir anlaşma yapılmamasına rağmen ortaklık kurulduğunu iddia etti.
08:00
19 Ekim 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

15 Ekim’de güvenilir bir Çin haber kaynağı Tron’un Baidu ile ortaklığının aslında tam anlamıyla bir ortaklık olmadığını rapor etti.

CnLedger’a göre Tron Baidu’nun bulut hizmeti sağlayıcısı Baidu Cloud’dan Blockchain tabanlı ürünleri oluşturmak, çalıştırmak ve sorunlarını çözmek için hizmet satın aldı.

“Ortaklık” diye söz edilen şey basitçe Tron’un Baidu’dan bulut bilgi işlemi hizmeti satın almasından ibaret. İki tarafın Blockchain adına bir sözleşmesi yok.

Yapılan yorumlara göre Tron Baidu Cloud’un sadece bir müşterisi ve Çin merkezli internet holdinginin bulut hizmetinden faydalanıyor. Bu yüzden Tron’un Baidu ile ortak olduğunu iddia etmesi uygun değil.

Örneğin Güney Kore’nin en değerli Blockchain projelerinden biri ICON Japon mesajlaşma devi LINE ile merkezsiz uygulamalar geliştirmek için ön anlaşma imzaladı. Buna benzer bir ilişki ortaklık sayılabilir çünkü iki tarafta bu girişimden fayda sağlıyor.

Tron Vakfı resmi olarak Baidu ile ortaklık kurduğunu duyurmadı. Ancak Tron kurucusu ve CEO’su Justin Sun Tron’un tarihinde ilk kez bir sektör deviyle ortaklık kurduğunu Twitter üzerinden duyurdu ama şirketin ismini vermemişti ve takipçilerinden şirketin ismini tahmin etmelerini istemişti.

Saydamlık açısından bakılırsa Blockchain projelerinin yaptıkları anlaşma ve girişimleri açık şekilde ifade etmeleri gerekir. Justin Sun Twitter’da fazlaca aktif olup yanlış yönlendirebilen paylaşımlarda bulunabiliyor bu da projeye olan güvenin zedelenmesine neden olabilir.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER