reklamı kapat

Tron Coin Nasıl Alınır?

Popüler kripto para birimi Tron Coin nasıl satın alınır?
11:24
18 Ağustos 2020

Tron Coin, Tron ağı üzerinde piyasaya sürülen ve eğlence ile bahis sektörü odaklı bir kripto para birimidir. İlk olarak Ethereum tabanlı ERC-20 token’ı olarak piyasaya sürülen TRX, daha sonra Tron’un kendi ana ağına geçmesi ile beraber bu durumdan kurtulmayı başardı. Tron da aynı Ethereum gibi akıllı kontratlara ve merkeziyetsiz uygulamalara ev sahipliği yapmakta. Hatta Tron’un bu konuda Ethereum’a rakip olmaya çalıştığı da biliniyor.

TRX satın almak isteyenlerin sayısı hem dünyada hem de ülkemizde ciddi bir şekilde artmakta. Ethereum’a ciddi bir rakip olarak görülen trx coin satın alma konusunda ise hala birtakım bilgi eksiklikleri yaşandığı görülüyor. Peki son günlerin popüler projelerinden olan  Tron nereden alınır?

Tron Coin Nedir?

Tron, Tron Foundation yani Justin Sun tarafından piyasaya sürülen Singapur merkezli bir kripto para projesidir. Dijital eğlence sektörü odaklı bu kripto para projesi özellikle geçtiğimiz yıllarda Justin Sun’ın BitTorrent ve DLive gibi platformları satın alması ile adından sıkça söz ettirdi.

2017 yılında piyasaya sürülen TRX, 2018 yılında ise kendi ana ağına geçti ve bir anda top 10 kripto para arasına girdi. 2017 yılında gerçekleştirilen ICO’da 70 milyon dolarlık fon elde edilmişti. Ancak Justin Sun bunun üzerine çok fazla ilerleme kaydetti ve milyon dolarlık birçok satın alma yaparak hepsini Tron ekosisteminin içerisine kattı. BitTorrent’in satın alınması ve BitTorrent Token’ın piyasaya sürülmesi ile birlikte Tron ekosisteminin içerisindeki kullanıcıların sayısı da bir hayli arttı.

Tron ve BitTorrent ekosisteminde kullanıcılara çeşitli içerikler karşılığında token ödenmekte ve Tron ağı bu şekilde daha cazip kılınmakta. Peki trx coin nereden alınır ve trx coin satın almak için hangi borsayı kullanmak gerekiyor?

Tron Satın Al

Tron nereden alınır sorusunun cevabı birçok yatırımcının da kullandığı dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance olarak gözüküyor. Binance üzerinden TRX satın almak için birkaç adımı izlemek yeterli olacaktır.

  • TRX satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından USDT’yi yani Tether’i işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna TRX yazın ve altta açılan TRX/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “TRX AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek TRX alma işlemini tamamlayın.

Tron Nasıl Alınır?

Binance üzerinden Tron satın almak isteyenlere birçok parite avantajı da sunulmakta. Sektörün önde gelen kripto para birimlerinden birisi olan Tron’u BNB, BTC, ETH ve USDT gibi birçok kripto para birimi karşılığında alıp satabilirsiniz. Binance üzerinden TRX satın alan kullanıcılar sadece ekstra işlem çiftlerine ve likiditeye değil, aynı zamanda ekstra güvenliğe de sahip olup rahatlıkla alım satım yapabilmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.