reklamı kapat

Tron Ağı Yeni Bir Rekor Kırdı!

Tron (TRX) 563 merkeziyetsiz uygulama ile kendi rekorunu kırdı.
15:00
21 Eylül 2019

Lider kripto para birimi Bitcoin‘in (BTC) aylar süren yükselişi geçtiğimiz haftalarda çeşitli engellerle karşılaştı ve BTC yatay grafik çizmeye başladı. Özellikle 10.000 dolar bandında sıkışıp kalan BTC, yaklaşık 3 hafta burada kaldıktan sonra bundan birkaç gün önce sert bir düşüş ile 9.000 dolar bandına gerilemişti.

BTC’nin gerilemesi doğal olarak piyasa hakimiyeti konusunda diğer kripto paralara yer açtı ve Ethereum (ETH) başta olmak üzere birçok altcoin yükseliş elde etti. Bu yükseliş elde edenlerden birisi de Tron (TRX) oldu ve yakaladığı ivme ile 0,017 dolara kadar çıkmayı başardı. Tron, fiyat açısından yakaladığı yükselişi aslında ağdaki temeller açısından da devam ettirdi ve ev sahipliği yaptığı merkeziyetsiz uygulama sayısında yeni bir rekor kırdı.

DApp Rekabeti Kızışıyor

Tron Foundation tarafından yapılan açıklamada ağdaki toplam merkeziyetsiz uygulama sayısının 563’e ulaştığı, akıllı kontratların ise 1.420’ye kadar yükseldiği vurgulandı.

Tron aslında en büyük rakiplerinden birisi olan EOS’un hala arkasında olsa da, aradaki merkeziyetsiz uygulama farkını kapatmaya çok az kaldı ve Justin Sun geçtiğimiz günlerdeki açıklamasında bunu başaracaklarını ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun