X

Thodex’e Yönelik İlk Haciz İşlemi Yapıldı: Mağdur Kullanıcılar İçin Umut Var mı?

Thodex'e yönelik ilk haciz yapıldı.
19:27
17 Mayıs 2021

Milyonlarca dolarlık vurgun yaptıktan sonra yurtdışına kaçan Faruk Fatih Özer’in kurduğu Thodex’e karşı ilk haciz işlemi gerçekleşti. Kripto para borsası Thodex’e karşı haciz talebinde bulunan mağdurlardan birisi, bu şekilde olumlu bir adım atmış oldu.

Thodex’e Haciz!

Anadolu Ajansı tarafından aktarılan bilgilere göre, mağdurun avukatı Sinan Keskin ve icra memurları ile beraber gerçekleştirilen işlemde borsaya ait 3 otomobile haciz kondu. Polis ekiplerinin de geldiği haciz işleminde şirket içerisindeki bilgisayar, telefon, televizyon ve hatta bulaşık makinesi gibi eşyaların tespitinin yapıldığı vurgulanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Thodex’e Yönelik İcra Talepleri Artıyor

Haciz memurlarının yaklaşık 2 saat değer tespiti yaptığı ve daha sonra bunları muhafaza altına aldıkları belirtiliyor. Thodex kripto para borsasına karşı an itibarıyla 10 farklı icra dosyasının daha bulunduğu belirtiliyor. Borsanın mağdur ettiği kişilerin avukatlarınca yapılan başvurularda karar Thodex aleyhine çıkarsa daha fazla icra işlemi görebiliriz.

Thodex’in CEO’su Faruk Fatih Özer ise hala Arnavutluk içerisinde kaçak konumda. CEO’nun geçtiğimiz günlerde neredeyse yakalandığı belirtilirken çemberin daraldığı ve 48 saat içerisinde iadenin yapılabileceği iddia edilmişti.

Mağdurların geneli için nasıl bir iade sürecinin yapılacağı bilinmese de kişisel olarak açılan davaların sonuç vermeye başladığı görülebilmekte. Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada Thodex kurucusu tarafından çalınan fonların ise 108 milyon dolar olduğu vurgulanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar