X

THETA, Chiliz (CHZ) ve Enjin Coin (ENJ) Teknik Analizi

THETA, CHZ ve ENJ ile ilgili teknik analiz verileri ve uzman görüşleri.
20:08
7 Haziran 2021

Kripto para piyasası henüz yönüne karar verememişken bazı altcoin’ler destek noktasından önemli sıçramalar elde etti. THETA, alçalan bir paralel kanal içerisinde işlem görüyor. CHZ, 0.21 dolarlık destek seviyesinden bir sıçrama gerçekleştirerek iyileşme kaydetti. ENJ, yatırımcılarını bir kırılma sürecine tanık ediyor.

THETA

Popüler kripto para THETA, 16 nisan tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 15.88 dolara ulaştığından bu yana düşüş trendini izliyor. ATH tarihinin ardından alçalan bir paralel kanalı izleyen THETA, destek hattından sıçradığı 19 mayıstan itibaren yukarı yönlü hareket ediyor. THETA, bir kırılmanın eşiğinde olabilir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Teknik göstergeler kırılma olasılığını desteklerken Stokastik Osilatör, yükseliş eğilimini doğruluyor. RSI 50’nin üzerine çıktı ve MACD pozitif bölgeye yaklaştı. THETA’nın önündeki önemli direnç noktası 14.5 dolar olarak kaydedildi. Popüler kripto para bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 9.87 dolardan işlem görüyor.

Chiliz (CHZ)

CHZ, 12 mart tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasından bu yana azalan bir paralel kanalda işlem görüyor. Düşüş trendi 0.16 doların görüldüğü 23 mayısa kadar devam etti. CHZ 0.16 doların görülmesinden bu yana bir daha bu kritik seviyeyi görmedi.

Chiliz, 0.21 dolarlık destek seviyesinden önemli bir sıçrama gerçekleştirerek 0.33 dolara kadar tırmanmıştı. Ancak piyasa konsolidasyonunun devamı ivme yakalanmasına engel oldu. Teknik göstergeler artış trendini gösterse de fiyat hareketi beklentiyi henüz karşılayabilmiş değil. Trendin yükseliş yönlü olduğunun onaylanması için CHZ’nin 0.40 dolar seviyelerine yaklaşması gerekir. CHZ/BTC paritesi USD’ye göre bir nebze daha fazla yukarı yönlü seyrediyor. Bunun temel nedeni CHZ’nin yükseliş eğilimi olarak kabul edilen alçalan bir takoz modeli oluşturmasıdır. Chiliz, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 0.26 dolardan işlem görüyor.

Enjin Coin (ENJ)

ENJ, 9 nisan tarihinde 4 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü. Kripto para piyasası genel trendinin aşağı yöne kayması ile birlikte düşüşe başlayan ENJ, 23 mayısta 0.73 dolara kadar geriledi. Bu tarihten itibaren yukarı sıçrayan ENJ, 1.16 dolarda bir destek alanı inşa etti.

1.16 dolarlık destek seviyesinden yukarı sıçrayan ENJ’in önündeki önemli direnç seviyeleri 1.98 dolar ve 2.75 dolar. Teknik göstergeler kırılma senaryosunu destekliyor. Stokastik Osilatör yükseliş eğilimini doğruladı. MACD ve RSI artış eğilimini onaylıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar