THETA Token (THETA) Nedir? Nereden Alınır?

THETA, Blockchain tabanlı bir video paylaşım platformudur.
12:00
6 Aralık 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Theta yeni nesil bir video paylaşım platformu. Aynı zamanda Blockchain tabanlı ilk uçtan uca merkezsiz video platformu. Yazımızın hazırlandığı sırada 0,087 dolardan işlem gören Theta 76 milyon dolarlık bir piyasa değerine sahip. 1 milyar Theta token’ının yaklaşık 870 milyonu dolaşımda.

THETA Nedir?

Listenin 57. sırasında kendine yer bulan Theta, video platformlarının sorunlarını tespit ederek yola çıktı: Düşük kaliteli video yayıncılığı, yayıncılığın yüksek masraflı ve az karlı oluşu, merkezi ve yetersiz ekosistem.

THETA Nasıl Çalışır?

Merkezsiz video platformu Theta’nın bu üç temel soruna getirdiği çözümler ise şöyle:

İzleyicilerin Theta token’larıyla ödüllendirilmesi: İzleyiciler bant genişliğini ve kaynaklarını paylaşması durumunda ödül olarak Theta token’ı kazanabilir ve kazancını video yaratıcılarıyla paylaşabilir.

Yüksek kalite: Eşten eşe merkezsiz video platformu Theta’da tüm dünyadan sorunsuz ve kaliteli bir şekilde video yayını yapılabilir.

Düşük masraflar: Yayıncılar ve içerik üreticilerinin pahalı altyapılar geliştirmesine gerek yok; Theta inovatif ve özel iş modelleriyle tüm taraflara hitap ediyor.  Masrafların düşük oluşu tüm üyelerin işine yarıyor ve daha fazla kazanç anlamına geliyor.

  • Uçtan uca merkezsiz video paylaşımı
  • ERC-20 protokolüyle oluşturulmuş Theta token’ları
  • E-sporlar, filmler, eğlence, eğitim, konferans görüşmeleri, uzaktan öğrenme, canlı yayınlar ve daha pek alana yönelik geliştirilen merkezsiz uygulamalar
  • Tüm geliştiricilerin ve partnerlerin kullanımına hazır açık kaynaklı ağ ve protokol

Youtube kurucularından Steve Chen Theta için şöyle konuşuyor:

Youtube nasıl ki 2005’te geleneksel video anlayışını tamamen değiştirdiyse Theta’nın inovasyonu da bugünün video sektörünün altını üstüne getirmeye hazır. Theta’nın düşük masraflı ve yüksek kaliteli bir hizmet vadeden merkezsiz P2P ağına katkıda bulunarak video sektörünün dönüşümünün bir parçası olacağım için çok heyecanlıyım.

THETA Coin Nereden Alınır?

Yüksek işlem hacmine sahip Binance borsasından Theta alabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar