X


Donald Trump: “Bitcoin, ABD Dolarına Tehdit Oluşturan Bir Dolandırıcılık”

Donald Trump, lider kripto para hakkında eleştirilerini dile getirdi.
17:57
7 Haziran 2021

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Bitcoin’in ABD doları ile rekabet eden bir dolandırıcılık olduğunu dile getirdi.

Milyarder İsmin Bitcoin Hakkındaki Görüşleri

Eski Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, lider kripto para Bitcoin’in ABD dolarına karşı oluşturduğunu belirterek kripto para birimlerinin hayranı olmadığını aktardı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Trump, Fox Business ile gerçekleştirdiği röportajda Bitcoin’i dolandırıcılık olarak nitelendirdi. Bitcoin-ABD doları rekabetinden hoşlanmadığını bildiren milyarder iş adamı, bir kez daha kripto para sektörünü reddetti. Trump Bitcoin hakkında şunları aktardı: “Bitcoin’in bir aldatmaca olduğunu düşünüyorum. Bitcoin’i sevmiyorum çünkü dolar ile rekabet eden başka bir para birimi olmasını istemiyorum. Bitcoin esasen dolar ile rekabet eden bir para birimidir. Her zaman söylediğim gibi, doların dünyanın para birimi olmasını istiyorum.”

Eski ABD Başkanı, geçmiş dönemlerde de BTC ve diğer kripto para birimlerini tutarsızca eleştirmesiyle biliniyor. 2019’da Trump, Bitcoin’in volatilitesinin oldukça yüksek olduğunu iddia ederek lider kripto parayı topa tutmuştu.

Trump, Beyaz Saray’dan Ayrıldığından Bu Yana Bitcoin Eleştiri Düzeyini Artırdı

Trump, Fox Business ile yaptığı röportajda kripto para tavrını bir düzey artırdı. Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak tanımlayan milyarder isim, şunları kaydetti: “Bitcoin, sadece bir dolandırıcılık gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere, Bitcoin 6.000 dolara ulaşınca şaşırmıştım.”

Öte yandan Bitcoin için sert ve sıkı düzenlemelerin gerekli olduğunu düşünen Trump, kripto paraların çok yüksek düzeyde regüle edilmesini ve egemen para biriminin dolar olması düşüncesini dile getirdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), gün içerisinde yatay bir fiyat hareketi izleyerek mevcut fiyat düzeyini korudu. Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 35.956 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar