X

The Sandbox’ta Son Durum: SAND Benzeri Coin’ler Hangileri?

The Sandbox, metaverse token’larındaki ralli başladığı sırada en fazla artışı yakalayan kripto para birimlerinden biri oldu.
21:00
4 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Özellikle sosyal medya devi Facebook’un adını Meta olarak değiştirmesinden sonra metaverse ekosistemine ve metaverse kripto para birimlerine olan ilgi büyük oranda arttı. Bu süreç içinde pek çok kripto para birimi %100’ün üzerinde artışlar yaşadı. Peki, metaverse ekosisteminde Sandbox (SAND) benzeri token’lar hangileri?

Sandbox Fiyat Hareketi

SAND, metaverse token’larındaki ralli başladığı sırada en fazla artışı yakalayan kripto para birimlerinden biri oldu. Ekim ayında 1 doların altına işlem göre SAND fiyatı metaverse rallisi ile birlikte 8,4 dolar ile kendi rekorunu kırdı. Yazının yayına hazırlandığı sırada ise SAND 5,6 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Özellikle sosyal medya ve popüler isimlerden aldığı destek ile birlikte hızlı bir yükseliş yaşayan The Sandbox gibi farklı metaverse coin’ler de bulunuyor. Örneğin metaverse coin’lerdeki ralli sırasında Decentraland (MANA), Axie Infinity (AXS), MyNeighborAlice (ALICE), Radio Caca (RACA) ve Bloktopia (BLOK) gibi kripto para birimlerinde de büyük artışlar yaşandığına şahit olduk.

The Sandbox Benzeri Coin’ler

The Sandbox kullanıcıların NFT’ler şeklindeki dijital arazileri alıp satabildiği bir metaverse inşa ediyor. Dolayısıyla aslında dijital gayrimenkul projelerini tümü The Sandbox klasmanında değerlendirilebilir.

Buna ek olarak SAND, aynı zamanda bir oyun ekosistemi de yaratıyor ve bu da birçok metaverse ve NFT projesinin aslında The Sandbox’a benzediği anlama geliyor. Ancak bu noktada yatırımcıların asıl dikkat etmesi gereken durum, projenin geleceğinin ne kadar parlak olduğu.

Yatırımcılar metaverse projelerini araştırırken, projenin gelecek planlarına, ekibin anonim olup olmadığına ve bu zamana kadar söz verilen adımların atılıp atılmadığına bakarak hareket etmeli.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar