reklamı kapat

Tezos Artık Coinbase Sitesinde ve Uygulamalarında Destekleniyor!

Coinbase kripto para borsası sitesi ve mobil uygulamalarında Tezos'u (XTZ) listelediğini açıkladı.
09:00
9 Ağustos 2019

Popüler kripto para borsalarından ABD merkezli Coinbase dün yaptığı bir duyuru ile Tezos‘u (XTZ) hem kendi internet sitesinde hem de iOS ile Android uygulamalarında desteklediğini açıkladı.

Coinbase aslında Tezos’u bundan birkaç gün önce kurumsal yatırımcılara özel alım satım platformu Coinbase Pro üzerinde desteklediğini açıklamıştı. Söz konusu duyuru XTZ’nin o tarihlerdeki fiyatında ciddi bir artış yakalamasını sağlamıştı. CoinMarketCap verilerine göre Tezos’un o tarihlerde ve listelenmenin olduğu saatte fiyatı %11.9 artış yakalamış.

Chart courtesy of CoinMarketCap

Yeni yapılan duyuruya göre ise Coinbase kullanıcıları direkt olarak siteden veya uygulamalardan XTZ alabilecek, satabilecek, depolayabilecek ve bunu başka kripto para birimine çevirebilecek. Borsanın yaptığı tek uyarı ise New York içerisinde ikamet eden kullanıcıların bunu yasal sebeplerden ötürü kullanmayacak olması.

Coinbase Yeni Listelenmeler İçin İpucu Verdi

Coinbase buna ek olarak 5 Ağustos tarihinde toplamda sekiz adet kripto para birimini incelemeye aldığını belirtmişti. Coinbase etkisi olarak bilinen olay ünlü borsanın bir kripto parayı listelemesinden sonra ciddi bir artış yakalamasını ifade ediyor ve söz konusu kripto paraların listelenmesi ciddi bir yükseliş sağlayabilir. İlgili haberi ve hangi kripto paraların listeleneceğini buradan okuyabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.