Terra Classic (LUNC) Durdurulamıyor! İşte Kritik Tarih ve Eylül Sonu Tahmini!

Terra (LUNA) topluluğu, yakım, stake etme, yeni projeler ve sosyal medya faaliyetleri yoluyla token fiyatlarını artırmayı hedefliyor.
15:20
6 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Terra (LUNA) topluluğu, yakım, stake etme, yeni projeler ve sosyal medya faaliyetleri yoluyla token fiyatlarını artırmayı hedefliyor.

Terra Classic: 12 Eylül Büyük Gün!

Terra Classic (LUNC), günlük 2 milyar doları aşan işlem hacmiyle yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. LUNC, bir günde %70’in üzerinde değer kaydetti. LUNC fiyatı, topluluğun yakım ve stake etme faaliyetleri sayesinde ivme kazandı. LUNC, son bir haftada %180 arttı. Ralli, LUNC fiyatını haftalık en düşük seviyesi olan 0,001524 dolardan 0,000447 dolara kadar yükseltti. Topluluk LUNC fiyatını 0,0005 doların üzerine çıkarmayı hedeflerken, günlük işlem hacmi de 2 milyar doların üzerine çıktı. Son 24 saatte işlem hacmi, 2,78 milyar dolara ulaşarak %550’nin üzerine  artış kaydetti. Topluluk, mevcut ralli devam ederse, 0,01 dolarlık kısa vadeli hedefin bu ay mümkün olabileceğine inanıyor.

Topluluk şimdiye kadar 3.5 milyardan fazla token yaktı ve 528.8 milyardan fazla LUNC stake etti. Ayrıca son 24 saat içinde 400 milyondan fazla LUNC yakıldı. Son 24 saatte 28 milyar token ise stake edildi. Aslında, kripto para borsası KuCoin’de LUNC tokenlerinin bitmesiyle birlikte, 1 milyar doların üzerinde işlem hacmi yalnızca Binance’den geldi. Ayrıca, %1,2 yakma vergisi teklifi 12 Eylül Pazartesi günü açıklanacak. Son zamanlarda Terra, fiyatlarının önemli ölçüde yükselmesinin nedeni, yönetim teklifleri, güncellemeler, yakım ve staking  gibi faktörler oldu. Terra, topluluğu tüm yönetişim etkinlikleri hakkında bilgi sunan yeni bir Yönetişim Uyarı Botu’nu kullanıma sundu. Merakla beklenen %1,2 yakım vergisi teklifi, LUNC’un yanma oranını artıracak. Bu nedenle, uzmanlar Terra Classic‘e rallinin devam edeceğini vurguluyor. Bu arada, LUNA ve USTC de sırasıyla %9 ve %26 artarak ivme kazanıyor.

FTX ve Binance’tan Önemli Duyuru Geldi!

Önde gelen kripto para borsalarından FTX dün, 12 Eylül’den itibaren FTX cüzdanına Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldığını duyurdu. Borsa ayrıca, FTX, Anchor Protocol desteğini sonlandıracak ve ANC tokenini delist edecek. Ancak, kullanıcılar LUNC ve USTC için “dönüştürme işlevini” desteklemeye devam edebilir.

Ek olarak Binance, Terra Classic (LUNC) ve TerraClassicUSD (USTC) para yatırma ve çekme işlemlerini 7 Eylül’de askıya alıyor. Shuttle Bridge’in kapatılması, Ethereum ağı aracılığıyla Terra Classic (LUNC) para yatırma ve çekme desteğini sona erdiriyor. Ancak, LUNC ve USTC için spot ve piyasa işlemleri ve Binance Earn hizmeti çalışmaya devam edecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar