reklamı kapat

Taotao 30 Mayıs’ta Açılıyor!

Arkasında Yahoo'nun bulunduğu, merakla beklenen kripto para borsası Taotao açılıyor...
18:00
27 Mayıs 2019

Cointelegraph’ın bugün bir sosyal medya güncellemesine dayandırdığı haberine göre, Japon kripto para birimi borsası Taotao, işlemleri 30 Mayıs’ta başlatmaya hazırlanıyor.

 %40’ı internet devi Yahoo‘ya ait olan Taotao kripto para borsasında başlangıçta yalnızca Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) işlemleri yapılabilecek. Ancak marj işlemler Bitcoin ve Ethereum’a ek olarak Litecoin (LTC), Ripple (XRP) ve Bitcoin Cash‘de de (BCH) mevcut olacak.

Yahoo’nın bir iştiraki olan YJFX borsanın %40 hissesini satın alana kadar borsanın adı BitARG olarak biliniyordu. Nisan 2018’de gerçekleşen satın almanın üzerinden neredeyse bir yıl geçtiği düşünüldüğünde meraklıların borsayı hevesle beklediğin dile getirilebilir.

Öte yandan Japonya’da kripto para piyasasına gittikçe artan ilgi sebebiyle Yahoo’nun bu adımı attığı ve hisse başına 2 milyar yen ödediği iddia ediliyor.

İlk Plan: Mayıs Ortası

Yahoo daha önce yaptığı açıklamalarda açılışın mayıs ayı ortalarında gerçekleşeceğini belirtmişti. Ancak daha sonra belli olmayan bir sebeple açılışın ertelendiği açıklandı. Bununla ilgili detayları bu haberimizde siz CoinTürk okurlarıyla paylaşmıştık.

Ayrıca nisan ayı başından beri kripto para piyasasında yaşanan boğa hakimiyeti her ülkeden olduğu gibi yeni Japon yatırımcıları da piyasaya çekiyor. Hatta geçtiğimiz hafta birkaç yerel Japon borsası kayıtlarda üç kat artış yaşandığı bilgisini paylaşmıştı.

Bunun yanında Japon düzenleyiciler geçtiğimiz yıl yaşanan Coincheck kaybının ardından piyasayı sıkı bir şekilde denetlemeye de devam ediyor. Japonya Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), nisan ayı ortalarında yaptığı bir açıklamayla kripto para borsalarının depolama için kullandıkları soğuk cüzdanlarla ilgili yeni kurallar getireceklerini açıklamışlardı. FSA, iç denetimlerin güçlenebilmesi için soğun cüzdan kontrollerinin sıklaştırılmasını isteyeceğini ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun