X


Tagomi Piyasaya Sürüldü

Peter Thiel’in de yatırımcıları arasında yer aldığı Tagomi Holding Inc. piyasa sürüldü…
14:00
18 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

17 Aralık’ta yapılan basın açıklamasına göre, PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel’ın girişim sermayesi şirketi tarafından desteklenen ve elektronik aracılık start-up’ı olarak tanıtılan Tagomi Holding Inc. piyasaya sürüldü.

Dijital varlıklar için elektronik aracılık hizmeti olarak tanıtımı yapılan Tagomi’nin sunacağı hizmetler arasında, çapraz piyasa uygulamaları, sermaye yönetimi, işlem sonrası raporlama, ödeme ve depolama hizmetleri yer alıyor.

Tagomi CEO’su Jennifer Campbell’e göre şirket, dijital varlık işlemleri ile ilgili operasyonel zorlukları azaltmayı amaçlıyor. Ayrıca Campbell firmanın müşterilerine, “kurumsal operasyonel standartlar getirmeyi” hedeflediğini dile getiriyor.

Öte yandan Ekim ayında yapılan açıklamalara göre kurumsal yatırımcılar, 100.000 doların üzerinde kripto para işlemi gerçekleştiren bireysel yatırımcıların yerini almaya başladı. Ayrıca Diar’ın yakın zamanda yayımladığı bir rapor da, kurumsal yatırımcıların OTC piyasalarına yöneldiğini gösteriyor.

Bunun yanında Tagomi’nin, teknoloji şirketlerine yatırım yapan ve Peter Thiel’ın kurucu ortağı olduğu Founders Fund, seed-stage yatırım fonu SV Angel, özel sermaye ve girişim sermayesi şirketi Collaborative Fund gibi büyük sektör oyuncularından 16 milyon dolar değerinde destek aldığı biliniyor.

WSJ’nin yayımladığı haberlere göre, Founders Fund Mayıs 2018’de Tagomi’ye yatırım yapma planları olduğunu açıklamıştı. Bu açıklamanın hemen ardından Peter Thiel, Bitcoin’in dijital altın olabileceğini ve bu sebeple de piyasada potansiyel bir yatırım aracı olarak kullanılabileceğini ifade etmişti.

Ayrıca Thiel kısa dönemli Bitcoin yatırımlarındansa uzun dönemli Bitcoin yatırımlarının daha iyi bir tercih olacağını da yine hemen hemen aynı dönemlerde açıklamıştı. Buna rağmen Thiel yüzde seksen bir olasılıkla dünyanın ilk kripto parasının en sonunda “değersiz” olacağını da dile getirmişti.

Temmuz ayı sonlarında Founders Fund’ın Bitcoin’e yaklaşık olarak 20 milyon dolar yatırım yaptığı da o dönemin önemli haberleri arasında yerini almıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar