reklamı kapat

Synthetix Network Token Nasıl Satın Alınır?

DeFi denilince akla gelen ilk projelerden olan Synthetix Network nedir?
22:17
30 Ağustos 2020

Synthetix Network Token (SNX Token), Ethereum tabanlı bir türev likidite protokolüdür. Bu proje adından da anlaşılabileceği üzere yapay ürünlerle alım satım yapılabilmesini yani blockchain tabanlı emtiaların, hisse senetlerinin ve endekslerin kullanıcılara sunulmasını sağlar. Synthetix ağındaki her bir Synth veya emtia, aslında geleneksel finans sektöründeki bir varlığın veya emtianın yerine geçmektedir.

Synthetix ağı dahilinde itibari para birimlerinden tutun da hisse senetlerine, emtialara ve gayrimenkul yatırım sözleşmelerine kadar birçok ürün ve yatırım aracı yer almaktadır. Synthetix ağındaki kullanıcılar bu sayede kripto para ve blockchain tabanlı olarak normalde ulaşamayacakları birçok yatırım fırsatına ulaşabiliyorlar.

Peki kısa süre içerisinde %5.000’den fazla değer kazanan SNX Token nedir ve Synthetix Network Token nereden alınır?

SNX Token Nedir?

SNX Token’ın ve Synthetix Network’ün aslında tam anlamıyla merkeziyetsiz finans projesi olduğu söylenebilir. Merkeziyetsiz finans yani DeFi uygulamaları, dünya çapında bankacılık hizmetlerine ulaşamayan kullanıcılar için geliştirildi ve geliştirilmeye devam ediliyor. Bankacılık hizmetlerine veya geleneksel yatırım imkanlarına sahip olmayan kullanıcılar, bu uygulamalar sayesinde kolaylıkla söz konusu açığı kapatabilmekte.

Hem geleneksel sektördeki hisse senetlerine ve emtialara yatırım imkanı sunup bunları token’leştiren, hem de söz konusu varlıklar için merkeziyetsiz bir kripto para borsası gören SNX de bu sebeple ciddi bire yükseliş elde etti. Kullanıcılar farklı kripto paralarla bu borsaya likidite sağlayıp alım satım işlemlerini çok daha sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmekte.

Merkeziyetsiz bir borsaya sahip olan SNX, bu sayede kullanıcılara Peer-to-Contract isimli direkt olarak kişi ve akıllı kontrat/sözleşme aracılığıyla alım satım yapma imkanı veriyor. Kullanıcılar sahip oldukları SNX’leri teminat olarak sisteme verip bunun karşılığında ortak havuzlardaki varlıklardan herhangi birisini alabiliyorlar. Bu da Synthetix.Exchange olrak bilinen borsaya sınırsıza yakın likidite sunuyor.

SNX Token Yorum

SNX bu yazının kaleme alındığı an itibariyle en büyük 32. kripto para birimi konumunda ve bunun kesinlikle DeFi projeleri için büyük bir başarı olduğu söylenebilir. SNX 1 yıl içerisinde %1.731, 2 yıl içerisinde ise %5.000’den fazla yükseliş elde etti. DeFi uygulamalarının yaşadığı inanılmaz yükselişe bakıldığında, SNX Token’ın da önünün bir hayli açık olduğu görülüyor.

Hem sağlam bir altyapı ve kullanım alanına sahip olması, hem de şimdiden önemli bir kitleye ulaşması SNX’i ileriye taşımakta. SNX’in şimdiden Binance gibi önde gelen bir kripto para borsası tarafından listelenmesi de önemli bir avantaj.

Kullanıcıların  devamlı olarak sordukları “SNX Token Nereden Alınır?” sorusunun cevabı da Binance olarak verilebilir.

SNX Token Nereden Alınır?

Peki Binance kripto para borsası üzerinden SNX Token almak için ne yapmak gerekiyor? Aslında atılacak adımlar oldukça basit.

  • SNX Token satın almak için ilk olarak borsaya TL bakiyesi atmak veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için ilk önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna SNX yazın ve altta açılan SNX/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “SNX AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek SNX alma işlemini tamamlayın.

Son günlerin popüler DeFi projelerinden birisi olan SNX almak Binance ile hem kolay hem de hiç olmadığı kadar hızlı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.