X


Stratis (STRAT) Microsoft Hamlesiyle Değer Kazandı

Stratis (STRAT) Microsoftun ISV sertifikasını aldı. Haberlerin ardından kripto paranın değerinde %20 oranından bir artış yaşandı.
12:00
25 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Stratis (STRAT) 24 Ekim Çarşamba günü dolar karşısında gösterdiği performansla ve yaptığı son açıklamayla birçok kripto para yatırımcısının ilgisini üzerinde toplamayı başardı.

Chris Trew isimli bir geliştirici tarafından 2016 yılının Ağustos ayında Birleşik Krallık sınırlarında başlatılan Stratis bir Blockchain hizmet platformu olarak biliniyor. Platformun amacı dağıtık defter teknolojisinden faydalanarak kendi Blockchain’lerini başlatma planına sahip işletmelere ve benzer kuruluşlara yardım etmek şeklinde ifade ediliyor. Chris Trew’e göre dünyadaki en iyi geliştiriciler bu amaç için Stratis çatısı altında hummalı bir çalışma gerçekleştiriyor.

Stratis’in en ilgi çekici yönlerinin başında yan-zincir olarak dilimize çevirebileceğimiz yaratıcı bir özellik geliyor. Bu özellik sayesinde özel firmalar ve şirketler kendilerine uygun projelerin nStratis platformu üzerinde başlatabiliyor. Stratis’in sunduğu bu olanaktan faydalanmanın tek şartıysa Microsoft.Net ve C# programlama diline hakim olmak. Stratis hakkında daha detaylı bilgilere erişmek isterseniz daha önceden yayımlamış olduğumuz bu yazıyı inceleyebilirsiniz.

Blockchain teknolojisinin geniş kullanım alanlarına ulaşmasına yardımcı olan Stratis ekibi şimdi de ISV Silver Ortaklık sertifikası aldı. Microsoft tarafından sunulan ve şirketin ortağı olma anlamına gelen bu sertifika Stratis için oldukça önemli bir dönüm noktası haline gelebilir. Teknoloji devi Microsoft ortaklarına daha iyi reklam ve pazarlama olanakları sağlamak için birçok kaynak sunuyor.

STRAT fiyatı bu haberlerin piyasada yankılanmasının ardından haberin hazırlandığı anda edinilen verilere göre yaklaşık %20 oranında değer kazanarak 1,8 dolara kadar ulaştı.

Kaynak: Ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar