X


Stratejist Duyurdu: Bu DeFi Projeleri Yeniden Rekora Koşabilir

DeFi sektörü yeniden yükselişe geçebilir mi?
13:01
9 Kasım 2020

Merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamaları ve projeleri neredeyse iki ay süren bir kapitülasyon sürecinden geçti ve bu süreç boyunca inanılmaz sert düşüşler görüldü. Önde gelen DeFi projelerinin değerlerinde de %40 ile %80 arasında düşüş yaşandığı ve Eylül ayındaki zirve noktasından sonra dibi gören DeFi tokenlarının olduğu görülmekte.

YFI ve COMP Yükselişe Geçti

Eylül ve Ekim aylarında yaşanan bu sert düşüşten sonra ise tahmin edileceği gibi yükseliş dönemi başladı. Özellikle sektörün temel projeleri olarak bilinen bazı kripto paralarda çok ama çok sert yükselişler başladı. Örnek olarak Andre Cronje’nin Yearn Finance (YFI) projesi %117 artış elde etti ve 6 Kasım tarihinden 7 Kasım tarihine kadar olan sürede yaşanan bu ralli diğer projeleri de hareketlendirdi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

DeFi piyasasında görülen sert düşüşten sonra aynı sertlikte bir yükselişin de başlaması bekleniyor. 1 Eylül tarihinden 5 Kasım tarihine kadar %82 düşen YFI, tek bir günlük performansı ile bunu toparladı ve yeniden 15.000 dolar bandına sıçradı. DTCCapital kurucusu ve ünlü kripto para stratejisti Spencer Noon da önde gelen DeFi projelerinin ciddi bir yükseliş yaşayabileceğini ifade etti.

Aave grafiğine yorum yapan Noon, korku döneminin resmen bittiğini ve buradan sonra önde gelen DeFi projelerinin aynı Bitcoin gibi yükselmeye devam edeceğini ve tüm zamanların rekorunu kıracağını vurguladı.

Mechanism Capital kurucusu Andrew Kang da konu hakkında yaptığı açıklamada yatırım fonlarının yeniden DeFi piyasasına hücum ettiğini ve dipten toplama yaptığını belirtti.

Uzmanların DeFi sektöründeki demirbaş kripto paraları Compound, Yearn Finance, Aave, Synthetix ve Uniswap olarak belirlediği biliniyor. Bu da önce önde gelen DeFi projelerinin, bunun devamında ise daha düşük piyasa değerine sahip projelerin artışa geçeceği anlamına gelmekte. Tabii bu yükselişin devam etmesi için lider kripto para birimi Bitcoin’in çizeceği rota ve gidişat da hiç olmadığı kadar önem arz ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar