X

EASY Coin Nedir?

EASY Coin, EasyFi projesinin yerel kripto para birimidir.
14:18
9 Kasım 2020

EASY Coin, kendisini ölçeklenebilirlik, birleştirilebilirlik ve benimsemeye odaklanan DeFi için oluşturulmuş evrensel bir layer 2 borç verme protokolü olarak tanımlayan EasyFi platformunun yerel kripto para birimidir.

EasyFi, dijital varlıkların ve ilgili finansal ürünlerin ödünç verilmesini ve borçlanılmasını kolaylaştırmak için halka açık ağlarda çalışacak açık bir ağ altyapısı olarak tasarlandı. Ayrıca EasyFi ağı, zincirler arası varlık ödemelerine izin veren blok zincirinden bağımsızdır ve Proof of Stake fikir birliği mekanizması kullanır.

Eeasyfi (EASY) Nedir?

Eeasyfi, 1. nesil DeFi projelerinin karşılaştığı çeşitli zorluklara çözümler getirmeyi hedefleyen Ethereum tabanlı bir projedir. DeFi’yi yani merkezsiz finansa alanını yeniden tasarlamak hedefiyle yola çıkan EasyFi, Defi’nin benimsenmesi için gerçek katalizör olduklarını iddia ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

EasyFi, büyük ölçekli DeFi operasyonları için bir darboğaz oluşturan işlem hızı ve maliyetle ilgili olarak 1. nesil DeFi çözümlerinin karşılaştığı bazı doğal zorlukları çözme vizyonuyla oluşturulmuş bir protokol olarak nitelendiriliyor.

Bunlara ek olarak EasyFi’nin sunduğu hizmetler arasında mikro krediler bulunuyor. Platform, gelişmekte olan ekonomilerde sadece küçük değerli günlük vadeli krediler nedeniyle çalışan milyarlarca insan olduğunu ancak bu krediler için çok yüksek faiz oranları uygulandığını ifade ediyor. EasyFi mikro krediler de tam olarak bu noktada devreye giriyor ve insanların küçük kredilerden yüksek faiz oranları olmadan faydalanmasını sağlıyor.

Bunun yanında EasyFi kredi delegasyonunu, her iki tarafın da birbirini tanıdığı veya borçlunun TrustScore’una karar vererek risk düzeyini kabul ettiği daha güvene dayalı krediler için temel ürünlerinden biri olarak etkinleştiriliyor. Delegasyon, tipik olarak belirli bir boyutun üzerindeki krediler için devreye giriyor ve güvenilir kuruluşların çeşitli ihtiyaçlarının protokol aracılığıyla finanse edilmesini sağlıyor.

Öte yandan kullanıcılar,platformda yield farming aracılığı ile EASY coin kazanabiliyor. EasyFi, kullanıcıların protokolle etkileşime girerek yerel protokol token’ı “EASY”ye sahip olmasını sağlıyor. Herkes platformla etkileşime girdiğinde EASY token’ları toplayabilir. Farmed token’lar, protokol ile etkileşim katkılarına göre kullanıcılara günlük olarak dağıtılıyor.

Bu noktada  EasyFi (EASY) ile ilgili güncel rakamlara bakmakta da fayda olacaktır.

Bir DeFi token’ı olan Eeasyfi Coin yazının yayına hazırlandığı sırada USD karşısında 5,92 dolardan ve Bitcoin karşısında 0,00038332 BTC’den işlem görüyor. Buna ek olarak EASY Coin’in 19 Ekim 2020’de 1,07 dolar ile dip noktayı ve 31 Ekim 2020’de 10,88 dolar ile rekor seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunların yanında CoinMarketCap verilerine göre piyasa hacmi bakımından 823. sırada yer alan Eeasyfi Coin’in piyasa değerinin 3.149.245 USD olduğu görülüyor. Ayrıca şu anda dolaşımda 531.625 Eeasyfi bulunuyor ve bu rakamın sonunda 10.000.000 EasyFi’ye (EASY) ulaşacağı ifade ediliyor.

EASY Coin Yorum

Bir borç verme protokolü olan EasyFi’nin yerel kripto para birimi EASY’nin özellikle Binance listelemesi sonrasında dikkatleri üzerine çektiği görülüyor. EASY, Binance listelenmesi sonrasında tarihi rekorunu kırmış ve büyük bir artış yaşamıştı.

Bunlara ek olarak EasyFi platformunun hem bir borç verme protokolü olması hem de bir DeFi projesi olması sebebiyle gelecek vaat ettiği düşünülüyor.

EASY Coin Nasıl Alınır?

EASY coin, piyasa hacmi bakımından dünyada birinci sırada yer alan kripto para işlem platformu Binance aracılığı ile kolay ve hızlı bir şekilde satın alınabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar