X


Bitcoin (BTC) Fiyatının Yükselişi Hala Bitmedi: Ünlü Analist Duyurdu

Bitcoin fiyat yükselişi bir süre daha sürecek.
14:22
9 Kasım 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 15.476 dolardan işlem görmekte. Neredeyse 2 hafta gibi kısa sürede 15.000 dolar seviyelerinin üstüne kadar çıkmayı başaran BTC, 16.000 dolar direncinden tepki alsa da uzmanlar fiyat yükselişinin hala devam edebileceğini düşünüyorlar.

MKM Partners’ın üst düzey yöneticisi JC O’Hara konu hakkında yaptığı açıklamada Bitcoin fiyatının henüz duraklamadığını ve yükselişin %20 oranında daha devam edebileceğini belirtti. MKM Partners ekonomisti O’Hara, lider kripto para biriminin şu an konsolidasyon yaşadığını ve asıl yükselişin sadece birkaç hafta gerisinde olduğunu vurguladı.

Bitcoin Fiyatı 18.000 Doları Görebilir

Peki ünlü stratejistin yükselişin devam edeceği fikri tam olarak neye dayanıyor? Tanınan ekonomist hem ABD hem de dünya genelindeki düşük faiz oranları ile merkez bankalarının ekonomiyi sabit tutmak için her şeyi yapacakları mesajını vermesinin, BTC’yi mükemmel bir yatırım haline getirdiğini belirtti. S&P 500 endeksinin yakın  zamanda test edilen rekor seviyelerin çok altında olduğunu ifade eden O’Hara, 10 yıllık hazine tahvillerinin de benzer mesaj verdiğini belirtti.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bitcoin’de Neler Oluyor: BTC Geri Çekilmelerinden Korkmalı Mı?

Şu an için varlık sınıfları arasında yatırım yapmaya en uygun olanlardan birisinin BTC olduğunu vurgulayan tanınan isim, mevcut ortamda kripto para sektörünün devasa bir büyüme elde edebileceğinin altını çizdi. Kripto paraların seçim döneminde de iyi performans sergilediğini hatırlatan O’Hara, bunun olgunlaşmanın tamamlandığı anlamına geldiğini de belirtti.

Bitcoin grafiğine bakıldığında bunun hem teknik hem temel açıdan yükseliş vaat ettiğini ifade eden analist, 2019 yılındaki rekorun üstüne çıkılmasının da buna işaret ettiğini vurguladı. 2019 yılında BTC fiyatı 14.000 dolara kadar çıkmış ancak buradan dönmüştü. Yatırımcılar da 2020 yılında fiyatın 16.000 dolardan döneceğini düşünüyordu. Tecrübeli analist ise bunun tam tersini düşünmekte.

O’Hara’ya göre fiyat %20 daha artarak 18.000 dolar seviyesinin bile üstüne çıkacak ve rekor tazeleyecek. Bitcoin fiyatının 20.000 doların üstüne çıkıp çıkmayacağı konusunda net bir açıklama yapmayan analist, yine de 18.000 dolar ifadesi ile aslında önemli bir sinyal vermiş oldu. BTC/USD işlem çifti 15.450 dolardan işlem görüyor ve 15.800 dolar direncini kırarsa her şey bir anda değişebilir, yeni oluşacak FOMO ile 20.000 dolar görülebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar