reklamı kapat

Stellar vs Binance Coin: Rekabet Devam Ediyor

Stellar (XLM) ile Binance Coin (BNB) arasındaki rekabet hız kesmeden devam ediyor.
20 Mart 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasasının popüler altcoin’lerinden Stellar (XLM) ile Binance Coin (BNB) arasında çekişmeli bir yarış sürdürülüyor. Son zamanların başarılı altcoin’i BNB, Stellar’ın hemen üzerinde yani listenin yedinci sırasında yer alıyor. Her iki projenin de başarılı girişimlere imza attığına şahit oluyoruz.

Stellar’da Gelişmeler

Kripto para piyasasındaki en değerli sekizinci varlık olarak işlem görmeye devam eden Stellar, çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Ekibin son zamanlarda gerçekleştirdiği faaliyetlerin ardından XLM fiyatında yaklaşık %5 oranlı bir artış yaşanmıştı. Hatta bu artışın ardından Stellar bir ara BNB’nin önüne geçmeyi başarmış ancak çok geçmeden bu durum eski halini almıştı. XLM ekibinin son zamanlarda attığı adımlara birlikte göz atalım.

IBM ve Stellar

Haberin hazırlandığı anda edinilen Coinmarketcap verilerine göre toplamda 2,1 milyar dolarlık piyasa değerine sahip olan Stellar, teknoloji devi IBM ile yeni gelişmeler yaşadı. IBM tarafından yapılan açıklamaya göre Stellar’a dayalı uluslararası bir ödeme sistemi piyasaya sürülecek. Blockchain World Wire adı verilen sistemin daha şimdiden altı uluslararası banka tarafından kabul edildiği ifade ediliyor. IBM yetkilisi tarafından yapılan açıklamaya göre yeni sistem 40 banka tarafından desteklenecek.

Stellar’ın son zamanlardaki başarılı performansına etki eden gelişmelerden birisi de Coinbase listelenmesi. ABD’nin en büyük borsası 18 Mart tarihinde XLM’yi listeleyeceğini duyurmuştu. Bu durum Stellar fiyatının yükselmesine neden oldu. Coinbase, Ripple’ı (XRP) listeleyeceğini duyurduğunda da benzer bir durum Ripple için yaşanmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.