X

Stablecoin’lerin İşlem Hacimlerinde Artışlar Var

Ödemelerde kullanılan stablecoin işlem hacimlerinde gözle görülür artışlar var...
15:00
5 Ağustos 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son zamanlarda kripto para ekosistemi hem düzenleyiciler hem politikanın ünlü isimleri hem de yatırımcılar tarafından engellerle karşılaşıyor. Bu engeller ödeme yöntemi olarak kripto paraların benimsenmesini ve finansal ekosistemde yayılmasını doğal olarak engelliyor gibi görünse de ortaya çıkan son veriler bunun tam tersini gösteriyor. Trade Block’a göre Ethereum Blockchain’inde çalışan stablecoin’lerin ödeme hizmeti Venmo’daki işlem hacimlerde gözle görülür artışlar var.

Zycrypto’nun haberine göre yapılan açıklamalarda Venmo’da işlem hacimlerinde artışlar yaşanan stablecoin’lerin Tether, USD Coin, Dai, Paxos ve True USD olduğu belirtiliyor. Bunun beraber Tether en yüksek zincir içi işlem hacmini kaydeden stablecoin olarak karşımıza çıkıyor. Bu veriler, 2018 yılının ilk çeyreğinden bu yana stablecoin’lere olan ilginin arttığını gösteriyor.

Kripto Ödemelerine Geçiş

2018 yılının ilk çeyreğinde stablecoin işlemleri tüm kripto para işlem hacminin çok küçük bir yüzdesini oluşturuyordu. Ancak Venmo’nun verilerine göre bu yüzde son zamanlarda arttı. 2018’in ilk çeyreğinden bu yanan yavaş yavaş da olsa stablecoin’lerin işlem hacimlerinde artışlar yaşandı.

22018 yılında başlayan büyüme 2019’da hız kazandı ve son çeyrekte Venmo’da stablecoin’lerle gerçekleşen işlemler deyim yerindeyse adeta olağanüstüydü. Bu da ödemeler için stablecoin kullanımının, daha önce Venmo gibi geleneksel yöntemler kullanan yatırımcılar arasında giderek daha popüler hale geldiğini gösteriyor.

Bitcoin de Artışta

Her ne kadar stablecoin’ler ödemelerde çok fazla kullanılsa da lider kripto para Bitcoin de özellikle sınır ötesi ödemelerde sıklıkla tercih ediliyor. Verilere göre, Bitcoin’in zincir içi işlem hacmi ve borsa hacmi, dünyanın en iyi ödeme şirketleri olarak kabul edilen Mastercard ve Visa’yı geçmenin eşiğinde…

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar