X


Sonunda Bitcoin’de (BTC) 12.000 $ Görüldü: Beklenen Ralli Başlıyor Mu?

Bitcoin 12.000 doları aşmayı başardı, bu durum ralli sinyali olarak nitelendiriliyor.
07:53
21 Ekim 2020

18 Ekim’de 11.300 dolar bandından yükselişe geçen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), nihayet bekleneni gerçekleştirdi ve 12.000 doların üzerine yükselmeyi başardı. Yazının yayına hazırlandığı anda 12.267 dolardan işlem gören BTC 12.295 dolara kadar çıktı.

Bitcoin Fiyatı

KuCoin hack girişimi, BitMEX borsasına açılan davalar, OKEx’in işlemleri durdurması ve kurucusunun polis soruşturmasında olması, Trump’ın koronavirüse yakalanması ve Amerika’daki teşvik planlarının ertelenmesi gibi kripto para piyasası için kötü haberlerin art arda geldiği bir dönemde Bitcoin düştü düşecek derken yatırımcılar 12.000 dolar ile rahat bir nefes almış oldu.

Aslında gerçekten bu kadar çok kötü haberin üst üste gelmesi ile Bitcoin ve tüm kripto para birimlerinde ciddi geri çekilmeler bekleniyordu. Ancak görünen o ki Bitcoin geçtiğimiz dönemlere göre artık çok daha güçlü ve bu tarz haberler BTC’yi artık etkilemiyor. Hatta önemli isimler sadece artık olaylar Bitcoin’i etkilemediği için bile BTC alacaklarını dile getiriyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in 12.000 doları geçmesi ve bir süredir bu seviyenin üzerinde seyretmesi hem analistlere hem yatırımcılara artık madencilik ödülü yarılanması sonrasında beklenen boğa koşusunun başlamış olabileceği sinyallerini veriyor.

Altcoin Fiyatları

Çoğu analist ilk aşamada Bitcoin’in fiyatının artmasının altcoin’lere zarar verebileceğini ifade ediyor. Çünkü BTC’nin artışı ile birlikte lider kripto para biriminin piyasa hakimiyeti de artıyor ve bu durum altcoin’ler için iyi bir şey değil.

Ayrıca güncel fiyatlara bakıldığında Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Binance Coin (BNB) gibi kripto para birimlerinin BTC’deki artışa rağmen düştüklerini görüyoruz. Dolayısıyla analistlerin düşüncelerinin doğru olduğu düşünülebilir. Ama yine de kripto para birimlerinin her zaman şaşırtma yeteneğine sahip olduklarını da unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar