X


Bitcoin’in Yükselişi Altcoin’lere Yarayacak Mı? Ünlü Fon Yöneticisi Açıkladı

Bitcoin'in yükselişi altcoin'leri nasıl etkiler?
18:22
20 Ekim 2020

Bitcoin (BTC) son birkaç gündür yaşadığı yükseliş ile bütün kripto para yatırımcılarının ilgisini yeniden üzerine çekmeyi başardı. Özellikle Mayıs ayından Ağustos ayına kadar olan süreçte DeFi projelerinin ve altcoin’lerin yükselişi Bitcoin’i gölgede bırakmıştı. Ancak son dönemde DeFi projelerinin sert düşmesi Bitcoin için bir fırsat yarattı.

Bütün altcoin’ler çakılırken ve DeFi projeleri yerinde sayarken Bitcoin’in 11.900 dolar seviyesine çıkması, BTC’nin piyasa hakimiyetine de önemli bir yükseliş sağladı. Birçok uzman isim ve kripto para yatırımcısı ise bu rallinin altcoin’leri ezip geçecek bir ralli olup olmadığı konusunda kararsız.

Bitcoin, Altcoin’leri Ezecek

Sektörün tanıdığı uzman isimlerden olan Su Zhu ise konu hakkında yaptığı açıklamada bu yükselişin altcoin’ler için kesinlikle kötü sonuçlar doğuracağını belirtti.  Bitcoin’in rallisi genellikle altcoin’leri ezerek devam ediyor ve Zhu bunun da benzer bir sona sahip olabileceğini ifade etti.

Ancak Bitcoin‘in 12.000 dolar seviyesinin üstüne çıktıktan sonra durulması altcoin’lere beklenen fırsatı verebilir. Tabii ki bunu yine Bitcoin’in piyasa hakimiyeti belirleyecek gibi gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar