X

Uzman Uyardı: Altcoin’ler İçin Felaket Başlıyor

Altcoin'lerin yükselişi bitti mi?
21:11
20 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) eylül ayında yaşadığı sert düşüşten sonra ekim ayına gerçekten iyi bir başlangıç yaptı. 11.000 dolar seviyesinin üstüne çıkan ve buradaki desteğe tutunan BTC’nin asıl yükselişi ise geçtiğimiz hafta oldu. Bitcoin fiyatının 11.900 dolar seviyesini tekrar test etmesi, bunun piyasa hakimiyetini de %60’ın üzerine çıkardı.

Bitcoin’in piyasa hakimiyeti özellikle Ağustos ayı boyunca artış yaşayan altcoin’ler ve DeFi tabanlı kripto paralar nedeniyle %55 seviyesine kadar düşmüştü. Ancak BTC’nin fiyat artışı piyasa hakimiyetine de son 2 ayın en yüksek seviyesini getirdi.

Altcoin’ler Felaketi Yaşayacak

Önde gelen kripto para analistlerinden Su Zhu konu hakkında yayınladığı detaylı gönderide bunun altcoin’ler için tam bir felaket olacağını vurguladı. Analist yayınladığı tweet’inde yakında Bitcoin’in 20.000 doları göreceğini, Ethereum’un ise 300 dolarda kalacağını ifade etti. Bu da altcoin’lerin dibe inerken Bitcoin’in yükseleceğine işaret etmekte.

ETH/USD işlem çifti geçtiğimiz aylarda uzun süreden sonra ilk defa 490 dolar seviyesine çıksa da altcoin’lerin serüveni orada bitmiş gibi gözüküyor. Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat açısından önümüzdeki hafta da sert bir yükseliş elde etmesi piyasa hakimiyetini %65 seviyelerine çekebilir. Bu da piyasadaki paranın tamamen BTC’ye akacağı anlamına gelmekte.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle BTC 11.957 dolardan işlem görürken ETH %3, XRP %2, BCH %2,6, BNB %5, LINK ise %8 düşüş yaşadı. Bu da altcoin’lerin şimdiden dibe indiğini gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
  • M
    1 ay önce

    Bu haberleri okuyan varmı? Tam bir safsata. Kafanızı saçmalıklarla ve uzman diye adlandırılanşarlatanlarla doldurmayın.

    3