X


Son Dakika: Tesla 2021 İkinci Çeyrek Verileri Açıkladı! Bitcoin Detayı Dikkat Çekti!

Tesla son çeyrek verilerini açıkladı.
23:25
26 Temmuz 2021

Şirket seans kapanışıyla birlikte ikinci çeyrek verilerini açıkladı. Bu yılın Nisan, Mayıs ve Haziran verilerini açıklayan şirket, herhangi bir Bitcoin (BTC) satışı yapmadı. Ancak yaptığı Bitcoin yatırımlarından dolayı aktif zararı bulunuyor.

Tesla Bitcoin (BTC) Satmadı

2021 Q2 verilerini açıklayan Tesla halen 1,3 Milyar dolarlık Bitcoin (BTC) tutuyor. Şirketin elindeki kripto varlıkları satmadığını geçtiğimiz hafta The Bitcoin Word etkinliğinde Elon Musk zaten açıklamıştı. Gelen açıklamayla birlikte şirketin Bitcoin satmadığı kesinleşmiş oldu. Aksi yönde bir verinin duyurulması halinde Bitcoin (BTC) hızla 30.000 desteğini kırabilirdi.

Şirket verileri incelendiğinde Bitcoin (BTC) yatırımlarının 23 Milyon dolar zarara sebep olduğu görülüyor. Tesla Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında herhangi bir şekilde Bitcoin alımı veya satımı yapmamış.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Şirketin ikinci çeyrek verilerinde “dijital varlıklar” kısmı son derece önemliydi. Tesla burada bir değişikliğe gitmesi ve yayınladığı son çeyrek raporunda da bunu teyit etmiş oldu.

Tesla Haberi Bitcoin’i Kurtaramadı

Amazon ve Tesla haberi sosyal medyaya eş zamanlı şekilde düştü. Yatırımcıları paniğe sevk eden Amazon duyurusu sert satışların gelmesine sebep oluyor. Bitcoin fiyatı 23:31 itibariyle 37.900 seviyesine düşmüş durumda.

Elon Musk tarafından henüz son çeyrek verileriyle ilgili bir açıklama paylaşılmadı. Ancak şirketin Bitcoin yatırımlarına sadık kalması, Amazon haberini bir nebze dizginliyor.

Bitcoin (BTC) fiyatı hacimli şekilde yükselmiş ve çok sayıda yatırımcının FOMO’ya kapılmasına sebep olmuştu. Bundan dolayı 38.000 seviyesinin altında çok daha hızlı stop satışları gelebilir. Özellikle 36.600 seviyesinin altı en büyük stop seviyesi kabul ediliyor. Buranın altına gelen sarkan fiyat yüksek hacimli satışları tetikleyecektir. Kripto para yatırımcılarının dikkatli olarak destek ve direnç seviyelerine bağlı pozisyonlar açması yararına olur. Elbette burada paylaşılan bilgiler yatırım tavsiye etmemektedir. Kripto para piyasaların doğası gereği son derece volatil ve riskli bir yatırım alanıdır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar