X


SON DAKİKA: Süleyman Soylu’dan Thodex CEO’su Hakkında Açıklama!

Soylu'dan yeni Thodex açıklaması!
23:57
19 Mayıs 2021

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, TRT Haber canlı yayınında yaptığı açıklamalarının sonuna, Thodex kripto para borsasının firari CEO’su Faruk Fatih Özer ile ilgili bilgiler de ekledi.

Soylu: Özer’in Nerede Olduğunu Biliyoruz

Soylu, kendisine yöneltilen “Thodex kripto para borsasının CEO’su Faruk Fatih Özer hala Arnavutluk’ta mı?” sorusuna verdiği yanıtta, CEO’nun yerinin bilindiğini belirtti. Soylu, bunun soruşturulmaya devam edildiğini ancak CEO’nun Arnavutluk dışına çıkmadığını düşündüklerini ifade etti.

“Şu an kendisinin başka ülkeye çıktığına dair elimizde bir bilgi yok. Arkadaşlarımız orada ve komşu ülkelerde. Araştırmalarımız sürüyor.(Faruk Fatih Özer’in) nerede olduğunu biliyoruz, alacağız inşallah.”

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Süleyman Soylu özellikle kendisi ile beraber fotoğrafları servis edilen Faruk Fatih Özer ile ilişkilendirilmesi sonrası soruşturmanın üzerine gitmesiyle dikkat çekmişti. Özer ve Soylu’nun beraber bulunduğu fotoğraf karesinin ise direkt olarak Özer’in randevusu kapsamında çekilmediği, onun yerine Soylu’nun yiyeni Hasan Berk Işık’ın randevusu sonrasında elde edildiği vurgulanmıştı.

İçişleri Bakanı Soylu, Thodex CEO’sunun ise sadece görüşmenin sonunda fotoğrafa davet edildiğini, görüşülecek kişiler listesinde yer almadığını ifade etti. Soylu daha sonra soruşturma kapsamında da Thodex CEO’sunun Arnavutluk’a kaçtığının tespit edildiğini vurgulamıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar