X


Son Dakika: Hangi Altcoin Büyük Oranda Yükseldi?

Piyasanın geneline durağan bir hava hakimken altcoin'lerden biri gün içerisinde %60'a varan oranda değer kazandı.
22:11
4 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Kripto para piyasası son zamanlarda önemli ölçüde geriledi. Uzun bir süredir devam eden ayı trendi bütün kripto’ların önemli ölçüde değer kaybetmesine yol açtı. 4 Aralık Salı günü piyasada küçük oranlı artışlar yaşanırken altcoin’lerden birinin performansı kullanıcıların dikkatini çekiyor.

Piyasanın genelinde durağan bir hava hakimken Waves (WAVES) son yirmi dört saatte kaydettiği yaklaşık %62 oranlı artışla yatırımcısını sevindiriyor. Haberin hazırlandığı anda alınan coinmarketcap verilerine göre 2,33 dolardan işlem gören Waves piyasadaki en büyük değere sahip yirmi beşinci kripto olmayı başardı. Piyasadaki diğer varlıklarda durum malum şekildeyken Waves’in gösterdiği performans neden kaynaklanıyor?

Waves’in 4 Aralık 2018 tarihinde gösterdiği etkileyici performans piyasadaki birçok analistin de dikkatinden kaçmadı. Büyük artışın gerekçeleri üzerinde tartışan uzmanlar altcoin’e duyulan talebin güncellenen mobil cüzdandan kaynaklanıyor olabileceğini ifade etti. Waves kullanıcıları cüzdanlarına gelen son güncellemenin ardından Waves’i kredi kartı kullanarak oldukça basit bir şekilde satın alabilir hale geldi. Üstelik Waves’i mobil uygulama üzerinden Bitcoin’e ya da diğer kripto paralara çevirebilmek mümkün.

Waves uygulamasının güncel verilere göre Google Play üzerinden 100.000 defa indirildiğini görüyoruz. Waves web geliştiricilerinin kullanması için tasarlanmış bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Platformun token’i Waves’in dikkat çekici şekilde fiyatını artıran güncelleme ne yazık ki ABD sınırları içerisinde kullanılamıyor. Waves ekibi kendi blogları üzerinden yaptıkları açıklamada güncelleme hakkında detaylı bilgilere yer veriyor. Waves hakkında daha detaylı bilgi edinmek için şu yazıyı okuyabilirsiniz: Waves nedir? Nereden alınır?

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar