f Son Dakika: Google Müjdesi Geldi Altcoin Roketleri Ateşledi! › COINTURK

Son Dakika: Google Müjdesi Geldi Altcoin Roketleri Ateşledi!

Özet

  • Celo Vakfı biraz önce Google Cloud'un Celo ağında bir doğrulayıcı çalıştırdığını duyurdu.

  • CEL fiyatı haberin ardından 0,512 doları aştı.

  • Google Cloud önümüzdeki yıllarda Web3'ün artacak olan pazar payından kendine düşeni almak için benzer birçok ortaklık açıkladı.

  • Piyasaya etkisi: Pozitif
16:13
2 Ağustos 2023

Kripto para yatırımcıları BTC yükselişiyle güne güzel başladı ve haber akışı popüler altcoinde umutları yeşertti. Geçtiğimiz günlerde Ethereum l2’ye dönüşümünü oylayan CELO şimdi Google ile işbirliği müjdesini açıkladı. Duyurunun ardından altcoinin fiyat 0,51 doların üstüne çıktı.

İçerik Rehberi

CELO Coin Neden Yükseliyor?

Celo Vakfı bugün Google Cloud’un Celo ağında bir doğrulayıcı çalıştırdığını ve bunun da ağın genel güvenliğini güçlendirmeye yardımcı olduğunu duyurdu. Web3 uygulamaları oluşturmak ve ölçeklendirmek için Google Cloud ve Celo Vakfı iş birliği müjdesini Nisan ayında vermişti.

Pazartesi günü, topluluk üyeleri cLabs’ın Celo’nun Ethereum ekosistemine ölçeklenebilirlik, güvenlik ve daha fazla gerçek dünya kullanım durumu sağlamak için bağımsız bir layer1 ağından Ethereum katman-2 çözümüne geçmesi önerisini onaylamıştı. Yakın zamanda onaylanan Ethereum ekosistemine geçişi kolaylaştırmak ve hızlandırmak için cLabs, bir düğüm barındırma hizmeti olan Google Cloud’un Blockchain Node Engine‘inden yararlanacak.

Celo Vakfı’nın Ekosistem Büyüme Başkanı Xochitl Cazador şunları söyledi;

“Google Cloud ve Celo Vakfı insanlar ve gezegen için sürdürülebilir çözümleri desteklemek üzere blockchain teknolojisi ve inovasyondan yararlanma konusunda ortak bir misyona sahip”.

Google Cloud Dijital Varlıklar Direktörü Carlos Arena şunları söyledi;

“Google Cloud olarak, şirketlere ve geliştiricilere uygulamalarını ölçeklendirmek için ihtiyaç duydukları araçları sunarak Web3 ekosistemini güçlendirmeye odaklandık. Celo ağında bir doğrulayıcı çalıştırmak Celo Vakfı ile iş birliğimizi geliştiriyor ve ağın büyümesine yardımcı olmayı dört gözle bekliyoruz.”

Google Cloud ve diğer servis sağlayıcılar Web3 geleceğinde de payını korumak için bugünkü hosting hizmetlerine benzer node hizmetleri pazarlıyor. Bu ortaklıklar servis sağlayıcıların kazancını artırmayı amaçladığı için altcoin projelerine devasa avantajlar, sermaye akışları getirmiyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI