X

Son Dakika: Bitcoin (BTC) Yeniden 59.000 Doların Üzerinde! BTC Neden Yükseliyor?

Bitcoin yeniden yükselişe geçti, peki yükselişi tetikleyen şey ne oldu?
18:25
30 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Biden tarafından yapılan piyasayı rahatlatan açıklamaların üzerine önemli bir gelişme daha yaşandı. Hindistan Hükümeti, kripto paralar için hazırlanan yasak tasarısını reddetti. Daha önce birkaç kripto para haricinde tüm ekosistemin kısıtlanabileceğine dair bazı sızıntılara şahit olmuştuk.

Bitcoin Neden Yükseliyor!

ABD tarafından gelen açıklamalarla yükselişe geçen fiyat, Hindistan desteğiyle 59.000 doları rahatlıkla aştı. Aylık kapanışa saatler kala Bitcoin (BTC) 59.125 dolar seviyelerine kadar yükseldi. Yazı hazırlanırken 58.700 dolardan alıcı bulmaya devam ediyor.

Haftalık kapanış için 53.000 dolar seviyesiyle mücadele eden Bitcoin bu savaşı kazandı. Şimdi de sırada aylık kapanış var, eğer 60.000 doların üzerinde bir seviyede kapanış yapılabilirse en azından Aralık ayına dair iyimser beklentilere girilebilir.

Bitcoin (BTC) Aralık Ayı Hedefi

Tüm Bitcoin fanatiklerinin 2021 yılı sonu için belirlediği tek bir hedef bulunuyor. Altı haneli Bitcoin fiyatına odaklanan sayısız analist bunu fiyatın 30.000 seviyelerini gördüğü zor zamanlarda bile dillendirdi. PlanB tarafından yayınlanan S2F grafiği de yıl sonu için 138.000 dolarlık bir hedefe işaret ediyordu. Ancak 98.000 dolar olan Kasım hedefi henüz tutmadı ve altı haneli fiyat için de şüpheler artıyor.

Mevcut durumu boğa piyasaları olarak nitelendiren analistler 2022 ilk çeyrek sonuna kadar piyasada genel bir yükseliş ön görüyor. Ancak yaklaşan yılbaşı ve planlanan ekonomik adımlar yatırımcıları tedirgin etmeye yetiyor. FED varlık alımlarını daha da azaltmak ve artık faiz artırımlarına başlamak istiyor. Küresel piyasalardaki pandemi baskısı kripto pazarını da domine ediyor. Son varyantla ilgili endişeler dağılsa da önümüzdeki haftalarda dünyanın farklı bir noktasından daha enteresan bir varyantla karşılaşmayacağımızın garantisi bulunmuyor.

Yatırımcılar 58.000, 55.800, 53.500 ve 50.000 dolar desteklerini izleyerek yükseliş trenindeki yerini koruyabilir. Fiyatın aylık kapanışla birlikte 60.000 doların üzerine çıkması yeniden 70.000 dolar testinin yaşanacağı anlamına gelebilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar