X


Son Dakika: Bitcoin (BTC) 49 Bin Dolara Ulaştı! Bitcoin Neden Yükseliyor!

Kritik seviye nihayet aşıldı sırada hangi hedefler var? Bitcoin neden yükseliyor?
21:00
3 Ekim 2021

Gün içinde birçok kez 48.495 dolar direncini test eden Bitcoin (BTC) nihayet biraz önce kritik seviyeyi aştı. Yarın küresel piyasaların yeşil bir başlangıç yapma ihtimali böylesi bir yükselişi destekliyordu. Beklenen oldu ve fiyat 49.228 dolara kadar çıktı. Peki Bitcoin’in yükselişi nereye kadar devam edecek? Güncel kritik seviyeler neler?

Bitcoin Neden Yükseliyor?

En büyük kripto para birimi grafikte oluşan azalan üçgeni kırdı ve teknik analiz yapan yatırımcıların ani alımıyla Bitcoin (BTC) 47.000 dolara kadar yükseldi. Bunu balina diye tabir ettiğimiz güçlü cüzdanlar da destekledi ve 47.500 dolar üzerinde fiyat tutundu. Elbette bu yükselişi destekleyen birçok olay daha yaşadık. Bunların başında FED Başkanı Powell’ın açıklamaları geliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Başkan kısa süre önce kripto paralarla alakalı yanlış anlaşılan bir açıklama yapmıştı. Geçtiğimiz günlerde bunu düzeltti ve kripto para asla karşı olmadıklarını duyurdu. Sadece stablecoinlerle ilgili regülasyonlara ihtiyaç olduğunu söyleyen Powell, Çin’in aksine kripto paralara düşmanca bir tavır takınılmayacağını duyurdu.

Bitcoin (BTC) 50.000 Dolar Olacak Mı?

Bunun için her şey teknik tarafta müsait görünüyor. Binance sistem güncellemesiyle birlikte yeni bir trende girileceği uzman analistler tarafından dillendiriliyordu. Özellikle bu tarz büyük sistem güncellemeleri trade botlarını yeniden başlattığı için birçok algoritmayı etkiliyor. Tahta oluşturan botlar taze veri akışıyla birlikte mevcut pozisyonlarını yeniden değerlendiriyor. Bu durum genellikle her güncellemede bir düşüş, bir yükseliş trendi başlatıyor. Sırayla olan bu dönüşüm Binance bir önceki bakımını yaptığında düşüşe evirilmişti.

Haftalık MACD halen pozitif, RSI aşırı şişmiş değil ve alıcılar fiyatı 50.000 dolara taşımak için istekli görünüyor. Şimdilik altcoinlere yükseliş net olarak yansımamış olsa da haftalık kapanışın bu seviyelerde olması 4-10 Ekim haftasını yeşil geçirmemize sebep olabilir. Geçtiğimiz yıllarda Ekim ayı çoğunlukla bu şekilde geçmişti, tarih tekerrür ediyorsa ay içinde 63.000 dolara kadar hareketler görmemiz mümkündür.

Yine de güncel destek seviyelerinizi takip ederek riskli işlemlerden kaçınmanız yararlı olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar