X


Son Dakika: Amazon Kripto Paralarla Ödeme İddialarına Cevap Verdi! Bitcoin (BTC) Düşüyor!

Amazon Bitcoin hakkında çıkan iddialara cevap verdi!
23:09
26 Temmuz 2021

Gün boyu kripto paralarla ilgili çıkan iddialara cevap vermeyen Amazon nihayet açıklama yaptı. City A.M. tarafından duyurulan iddia yalanlandı. Amazon kripto para planları olmadığını duyurdu!

Amazon Bitcoin (BTC) ile Ödeme Kabul Etmeyecek

Biraz önce şirketten yapılan açıklamaya göre Amazon Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul etmeyecek. Bitcoin (BTC) fiyatı sert bir şekilde 38.500’e kadar geriledi. Fiyatın düşünün devam etmesi bekleniyor. İngiltere merkezli gazete City A.M. tarafından şirket içi kaynaklara dayandırılan iddia boş çıktı. Şirket bu yıl içinde Bitcoin kabul etmeyeceğini ve 2022 yılında kripto para çıkarmayacağını duyurdu.

Kripto paralara ilgisi olduğunu kabul eden Amazon yakın gelecekte bu doğrultuda bir planları olmadığını söylüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Dünyanın en büyük dördüncü şirketi olan Amazon’un Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul edeceği söylentisi dün itibariyle hızla yayıldı. Çinli tüccarların uyanmasıyla birlikte büyük bir yükseliş başladı ancak şu an bu yükseliş bir geri çekilmeye döndü. Amazon Bitcoin (BTC) ile ödeme kabul etmeyecek.

Bitcoin (BTC) Neden Düşüyor?

Amazon’dan yapılan açıklama sonrasında Bitcoin (BTC) sert bir şekilde geri çekilmeye başladı. Fiyatın kısa sürede 36.600 seviyelerine kadar düşmesi bekleniyor. Amazon iddiaları yalanlamış olsa da kripto paralarla ilgilendiğini resmi olarak açıklamış oldu. Amazon açıklaması Bloomberg tarafından duyuruldu.

Şirket önümüzdeki yıl kripto para çıkarmayacak. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan kripto para uzmanı işe alımlarının şirketin blockchain tabanlı projeleri için olduğu düşünülüyor.

Bitcoin fiyatı hızla 38.000 bölgesine geri çekildi. Fiyatın kademeli olarak düşmeye devam etmesi bekleniyor. Üstelik henüz Hindistan Muson oturumu sonuçlanmadı, oradan gelecek yeni bir olumsuz haber fiyatın yeniden 30.000 doları test etmesine sebep olabilir.

Bitcoin 23:36 itibariyle 38.000 seviyesinin altına düştü ancak ufak rakamlarda iniş ve çıkışlar devam ediyor. Fiyatın kısa süre içinde 36,600 dolara kadar geri çekilmesi bekleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar