X


Solana Kurucusu, SOL Ağındaki Doğrulayıcılara Acil Durum Çağrısında Bulundu!

Anatoly Yakovenko'dan önemli çağrı.
17:09
14 Eylül 2021

Solana kurucusu Anatoly Yakovenko, SOL ağındaki doğrulayıcılara (validator) seslendi. Solana ağındaki yoğun işlemlerden dolayı aksalık meydana geldi. Solana resmi Twitter hesabı ilgili sorunu çözmek adına mühendislerinin son hızda çalıştığını ve sürecin 45 dakika kadar zaman alacağını belirtti.

Solana Ağında Neler Oluyor?

Resmi kaynaklardan gelen açıklamalara göre Solana ağındaki tıkanıklık ekip tarafından ele alındı. Kullanıcılar yaklaşık 1 saattir süren işlem aksaklıklarının nedenini sorgularken, Solana ekibi 45 dakika olarak verdiği süreyle sorunun çözülmesini hedefliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Popüler kripto para birimi Solana, kısa sürede yakaladığı ivme ile inanılmaz bir performans ortaya koydu. 2021 yılına 1.84 dolar fiyat ile giriş yapan SOL, bugün itibarıyla 158 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Solana ekosistemi, NFT ve DeFi sektörlerinde tercih edilen protokol oldu. Ethereum katilleri sıralamasında üst konumlara tırmanan Solana, yükselişini sürdürüyor. Bireysel yatırımın yanı sıra kurumsal aktörlerin de ilgisini çeken Solana, büyük oyunculardan yatırım alıyor. SOL, dev kurumların da radarına girerek hedefini büyütmeye devam ediyor.

Solana Fiyat Performansı

Solana ağının yerel kripto para birimi SOL, bir yıldan daha az bir sürede 1 dolardan 214 dolara tırmandı. İnanılmaz bir fiyat performansına imza atan Solana, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 47 milyar dolarlık piyasa değeri ile top 10’de 7. sırada bulunuyor.

Solana için uzmanlar yukarı yönlü hareketin devamını öngörüyor. Analistler 400 dolarlık bir fiyat hedefi belirlerken, kripto para piyasası genel trendinde meydan okuyan SOL, düşüş sırasında bile güçlü kalmayı başaran nadir altcoin’lerden olmayı başardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar