X


SEC Başkanı Regülasyonlar İle İlgili Konuştu!

SEC Başkanı Gensler, kripto para regülasyonları ile ilgili açıklamalarda bulundu.
16:00
14 Eylül 2021

Amerika Birleşik Devletleri SEC Başkanı Gary Gensler, ABD piyasaları hakkında bir senato komitesi ile konuştu ve kripto para piyasasıyla ile alakalı birkaç odak noktası sıraladı.

SEC Başkanı Görüşlerini Paylaştı

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, ABD Senatosu huzurundaki ifadesinde,  kripto para regülasyonları ile ilgili öngörülerini aktardı. Gensler, çoğu kripto para platformunun SEC’ye kaydolması gerekeceğini dile getirdi.

Gensler, görüşlerinin yalnızca kendisine ait olduğunu, SEC’nin diğer üyelerini temsil etmediğinin, özellikle altını çizdi. Açıklamasına, ABD’nin, küresel sermaye piyasalarının %38’inin elinde bullundurduğunu söylerek başladı. Ardından SEC’nin gündemini temsil eden birkaç teknik konu sıraladı. Ayrıca SEC Başkanı, bugünün regülasyonlarının, teknolojik gelişmelerin hızına ayak uyduramadığına yönelik bir itiraf da yaptı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Gensler ayrıca ajansın, ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu, Federal Rezerv, Hazine Bakanlığı, Para Birimi Denetleme Ofisi ve Başkanın Finansal Piyasalar Çalışma Grubunun diğer üyeleriyle birlikte çalıştığını kaydetti. Bu grupların tümü kripto para regülasyonlarını tartıştı. SEC, bir an önce bu alandaki regülasyonları netleştirmek adına çeşitli mecralarla görüşüyor ve sıkı bir çalışma yürütüyor.

Regülasyonlar Şekilleniyor

Gensler, daha önceden kripto para piyasasını “vahşi batı” olarak nitelendirmişti. SEC, yatırımcıyı korumak amacıyla kripto para ile alım-satım, borç verme-borç alma, ETF yatırımı gibi alanlara odaklanıyor. Gensler’in ifadesinde belirtilen noktalar, birkaç regülatör kurum tarafından yapılan çalışma ve regülatörlerin genel duyarlılığı, regülasyonların ufukta olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Yine de SEC tarafından resmi bir açıklama gelmedikçe, regülasyonlar ile ilgili kapsamlı bir tahmin yapmak, spekülasyon olmaktan öteye geçemeyecektir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar