X

Solana Grafik ve Yorumları: SOL Rallisi Devam Edecek Mi?

Solana yorumları.
19:16
4 Ekim 2021

2021 yılına damga vuran kripto para projelerinden biri olan Solana (SOL), benimsenme oranlarında inanılmaz seviyelere ulaştı. Solana, piyasa değerine göre en büyük ilk 10 kripto para birimleri arasında yer alırken kısa sürede büyük başarıya imza attı.

Solana Yorumları

Solana ekosistemi, patlama kaydeden NFT ve DeFi sektörlerinden payını aldı. Ethereum’un yanı sıra en güçlü akıllı sözleşme platformlarından biri olan Solana, projeleri ve hizmetleriyle geliştiricileri cezbetti. SOL, 9 Eylül tarihinde tüm piyasa gerileme dönemindeyken 214 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.

Solana, bundan yaklaşık 3 ay önce 22 dolardan işlem görürken bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 166 dolardan alım satım işlemi görüyor. Kısa sürede bu kadar ilgiye maruz kalan SOL, popülaritesinden henüz bir şey kaybetmedi. İddialı altyapısı ve ekibiyle kripto para piyasasında önemli yol kateden Solana, yükselişini sürdürüyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Solana, Ethereum‘a kıyasla daha az işlem ücreti ve daha hızlı altyapısıyla ön plana çıkıyor. Bu nokta, geliştirici ve yaratıcıları ağa çekerken rakipleri arasında Solana’nın fark yaratmasına yol açıyor.

Solana Grafikleri

Solana (SOL), gün içerisinde %4’lük geri çekilme ile 160 dolar bandına geriledi. Lider kripto para birimi Bitcoin’in gerileme seansı ile birlikte piyasanın genel trendi kızıla dönerken SOL %4’lük kayıpla seyrini sürdürüyor.

Solana günlük grafikleri, düşüşe rağmen güçlü duruyor. RSI aşağı yönelirken 60 seviyesiyle aşırı alım bölgesine yakın konumlanıyor. MACD indikatörü, yükseliş eğilimi bölgesinde bulunuyor. Bununla birlikte Momentum göstergesi, açık ara artış trendini doğruluyor.

Uzman analistler Solana rallisinin henüz bitmediğini dile getiriyor. Deneyimli analistler SOL adına önümüzdeki dönemlerde dikkatle takip edilmesi gereken kripto paralardan biri olarak bahsediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar