X

Sıcak Gelişme: MoneyGram Kripto Para Borsasına Yatırım Açıkladı!

Gelen olumlu haberlere rağmen Bitcoin yükselmiyor ancak MoneyGram önemli bir adım attı.
20:30
5 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük para transferi şirketlerinden olan MoneyGram kripto paralarla ilgili önemli bir adım attı. Kurumsal talebin hızla arttığı bugünlerde direkt olarak bir kripto para borsasına yatırım yapan şirket konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

MoneyGram Kripto Para

MoneyGram International, Nasdaq borsasında MGI koduyla işlem görüyor. Bugün, şirket ABD’nin önde gelen kripto para borsalarından olan Coinme’de stratejik bir yatırımı tamamladığını duyurdu. Coinme‘nin A Serisi finansman turu MoneyGram’a dünyanın ilk ve en hızlı büyüyen kripto para birimi şirketlerinden birinde doğrudan yatırım yapma imkanı sağladı.

Bu yatırım turunda toplam hisselerin %4’ü açılmıştı yani yatırımın boyutu milyar dolarları bulmuyor ancak miktarına bakmaksızın atılan adım son derece önemlidir. MasterCard, Visa ve diğerleri kripto paralarla alakalı çalışmalarını hızlandırırken MoneyGram direkt olarak bir kripto para borsasına yatırımcı statüsünde katılmış oldu.

MoneyGram Kripto Para Açıklaması

Kripto paralarla alakalı geçtiğimiz yıl birçok pozitif açıklama yapan şirket son yatırımla alakalı da önemli mesajlar verdi. MoneyGram’ın açıklamasından önemli bölümleri sizin için derledik.

“MoneyGram’da, sürekli büyüyen kripto para dünyasında var olan büyük fırsatlar ve dijital varlıkları yerel itibari para birimine bağlamak için uyumlu bir köprü olarak çalışma yeteneğimiz konusunda iyimser olmaya devam ediyoruz. Coinme’ye yaptığımız yatırım ortaklığımızı daha da güçlendiriyor”.

MoneyGram, Bitcoin’i yerel itibari para birimine bağlamak için bir köprü kurarak kriptodan nakite modeli oluşturmak için Mayıs 2021’de Coinme ile ortaklığını duyurmuştu. Ortaklık, Bitcoin satın almak ve satmak için binlerce yeni satış noktası konumu oluşturarak Bitcoin’e erişimi daha da genişletti.

Coinme CEO’su Neil Bergquist şunları söyledi:

“Bunu, güçlü büyümemizi sürdürmek ve kripto dünyasındaki lider varlığımızı geliştirmek için inanılmaz bir fırsat olarak görüyoruz. MoneyGram’ın küresel ağı ve altyapısıyla, şirketin devam eden ortaklığı ve stratejik yatırımı, büyümemizi ve uluslararası genişlememizi hızlandırmamıza yardımcı olacak”.

Coinme, 2014 yılında kuruldu ve şu anda yakın gelecekte uluslararası alanda genişleme planları ile 48 eyalette faaliyet gösteriyor. Kasım 2021’de Coinme, Deloitte Technology Fast 500 kazananı olarak seçildi ve Kuzey Amerika’daki en hızlı büyüyen 78. teknoloji şirketi oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar