X


Sıcak Gelişme: Dev Kripto Para Borsasının CEO’su İstifa Etti!

BitMEX nereye gidiyor?
11:43
8 Ekim 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Başı son dönemde dertten kurtulmayan Bitcoin türev ürün platformu BitMEX’in ünlü CEO’su Arthur Hayes, bugün itibariyle resmen istifa etti. BitMEX CEO’su Arthur Hayes’e karşı ABD’nin finansal regülatörü CFTC tarafından dava açıldığı ve kendisinin arandığı biliniyor.

BitMEX CEO’su İstifa Etti

Hayes de bu gelişmeden günler sonra istifa ederek aslında beklenen bir işe imza attı. ABD Emtia ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun BitMEX kurucu ortaklarından birisini tutuklatması da istifa kararında etkili olmuş olabilir. BitMEX tarafından yayınlanan açıklamada yeni CEO’nun üst düzey yönetici Vivien Khoo olduğu belirtildi.

Aslında sadece BitMEX bünyesinde değil, Bitcoin borsasının üst şirketi HDR Global Trading Limited bünyesinde de önemli yönetici değişiklikleri yapıldı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) bu haber sonrasında henüz sert bir düşüş yaşamadı ve 10.600 dolardan işlem görmekte.

BitMEX kripto para borsasına açılan dava diğer önde gelen türev ürün borsalarına kesinlikle yaradı. Dünyanın en büyük Bitcoin türev ürün borsası olan BitMEX cephesinden gelen yeni istifa şimdi ise işleri daha da kötü bir hale sokabilir.

Aslında bunun BitMEX’in üst yönetimi tarafından atılan bir “temizlik adımı” olduğu söylenebilir. CFTC tarafından dava açılan ve tutuklanan Samul Reed sonrasında şimdi Hayes’in istifa ettiği ve bir diğer yönetici Greg Dwyer’ın da süresiz izne çıktığı belirtildi. Bu da BitMEX yönetiminde dava tehlikesi ile karşı karşıya olan kimsenin kalmadığını gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar