Shiba Inu’da Son Durum: SHIB Yeniden Zirvede!

Shiba Inu ERC-20 token’ları arasındaki popülerliğini yeniden kazandı ve bu durum yeni bir ralli olabileceğini düşündürüyor.
16:50
17 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Shiba Inu (SHIB) tartışmasız son zamanlarda Dogecoin’i (DOGE) bile geride bırakarak en popüler mem token halini aldı. SHIB’in,  Ethereum balinaları veya ağdaki en büyük 1000 adres arasında ERC-20’nin lideri olması da bu durumun en net kanıtlarından biri olarak karşımıza çıkıyor.

Shiba Zirvede

%50’lik güçlü bir piyasa düzeltmesinin ardından Shiba Inu, sermayesinin bir kısmını ve daha da önemlisi, dikkatini SHIB’den daha büyük bir büyüme potansiyeline sahip olduğuna inandıkları diğer token’lara kaydırmaya karar veren Ethereum balinaları arasındaki popülerliğini kaybetmişti.

Ancak kripto para piyasasında görülen küresel satıştan sonra, balinalar pozisyonlarını daha “geleneksel” tokenlere kaydırdı ve bu tokenler şu anda %17,4 hakimiyet ile ERC-20 token’ları arasında en üst sırada yer alıyor.

Elde edilen son bilgilere göre şu anda, balinalar 2,3 milyar dolardan fazla Shib’e sahipler. Shiba Inu 28 Ekim’de kendi zirvesini gördükten sonra bir düşüşe geçti ve yaklaşık olarak yüzde 50 değer kaybetti. Ancak son günlerde yatırımcılar yeniden SHIB’e yöneliyor gibi görünüyor.

SHIB Piyasa Performansı

Shiba Inu‘nun piyasa değeri, token’ın kısa bir süre için 0,0008 dolardan işlem gördüğü Ekim sonunda 51 milyar doları aştı. On-chain verilere ve pazar geçmişine göre, balina düzeyindeki adresler zirveye giden yolda önemli miktarda SHIB alımı yaptı.

Bireysel yatırımcıların pazardaki payı, token zirve noktasından düşüşe geçtikten sonra arttı ve ardından Shib değerinin yarısını kaybedip daha küçük yatırımcılar arasında daha az popüler bir yatırım seçeneği haline geldiğinden yavaş yavaş azaldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar