ShapeShift CEO’su: ABD Federal Borcu Dünyanın En Büyük Balonudur!

Voorhees: ABD'nin federal borcu dünyanın en büyük finansal balonudur.
13:00
22 Ekim 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Birçok geleneksel finans yatırımcısı ve analist özellikle Bitcoin‘in (BTC) 20.000 dolara çıkmasından sonra 3.000 dolara kadar düştüğü sıralarda lider kripto para birimini balon olarak nitelendirmiş ve bunun yakında sıfır dolara ineceğini ifade etmişti. Bitcoin bütün bu eleştirilere rağmen 2019 yılında yine efsanevi bir yükseliş yakalayarak 14.000 dolara kadar çıkmayı başardı.

Şimdi ise itibari paraların en çok kullanılanlarından birisi olan ABD Doları, balon olma ithamı ile karşı karşıya.

ABD’nin Borcu Rekora Koşuyor

ShaepShift kripto para borsasının CEO’su Erik Voorhees, ABD Dolarının ve ABD’nin federal borcunun aslında dünyadaki en büyük finansal balon olduğunu ifade etti.  Grafikte de görülebileceği üzere ABD’nin federal borcu 1966 yılından bu yana inanılmaz bir artış yaşayarak 2008 krizinden sonra adeta tırmanışa geçti. Buna rağmen ABD’nin itibari para biriminin değer kaybetmediğine değinen Voorhees, hükümetlerin her zaman bunu başkasına satabilecekleri düşüncesi ile yeni bonolar ve tahviller satın aldığını da vurguladı.

Bunun yanı sıra Bitcoin şu sıralar blok ödülü yarılanmasına doğru ilerliyor ve analistler BTC konusunda oldukça olumlu ifadeler kullandı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar