Reklam

Sevindiren Gelişme: Fransa’daki 10.000 Dükkan Kripto Para Satacak

Fransa'da yer alan 10 bin dükkan müşterilerine çeşitli kripto paraları satabilecek.
12:00
18 Şubat 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

Fransa’daki 10 bin dükkan artık müşterilerine kripto para satabilecek. Kripto para piyasasında uzun bir süredir yaşanan ayı trendine rağmen bu yeni varlık sınıfının benimsenme oranı hızlı bir şekilde yükseliyor. Fransa’daki bazı dükkanların dileyen müşterilere kripto para satmaya başlamalarıyla ilgili haberi siz kıymetli okurlarımızla paylaşmıştık. Fransız haber kaynaklarına göre bu durumda çeşitli gelişmeler yaşandı.

Fransızlar Kriptoları Seviyor

Fransa’daki sokak dükkanlarında uygulanmaya başlanan kripto satışı Ethereumworldnews tarafından yayımlanan habere göre ticari bir başarıya ulaştı. Görünüşe bakılırsa Fransız kullanıcılar kriptoları seviyor. Kripto para piyasası 2017 yılının son aylarında büyük bir ihtişamla rekor bir seviyeye ulaşmıştı ve o tarihten bu yana da değer kaybetmeye devam etti. Piyasadaki uzmanlar bu durumu çeşitli etmenlere bağlayarak farklı şekillerde yorumlasalar da değişmeyen tek gerçek bu varlıkların fiyatlarının önemli ölçüde düşmesi oldu. Düşüşler piyasadaki bazı dengeleri değiştirdi ancak kripto para ekosistemindeki geliştirme çalışmaları hız kesmeden devam etti.

Sonuç olarak kripto para benimsenmesi eskiye nazaran kayda değer ölçüde artış gösterdi. Artık kripto paralar gündelik hayatlarımızda daha fazla entegre ve daha fazla kullanıcı bu varlıklardan haberdar. Fransız dükkanlarında elde edilen kripto başarısı da bu duruma gerekçe olarak gösterilebilir.

10.000 Dükkan Daha

Fransa’daki bazı dükkanlarda Bitcoin (BTC) satılmaya başlanması ticari bir başarıyı ortaya çıkarınca Dgycode adlı bir startup çalışmalarını Paris merkezli bir ödeme firması Ingenico’yla birlikte genişletme kararı aldı. Buna göre artık 10.000 dükkanda daha kripto para satılabilecek. Müşterilerine 20, 50 ve 200 euro’luk makbuzlar halinde satılacak kriptolarsa şunlar: Bitcoin, Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC) ve Dash (DASH).

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar